Težak poraz Dinama u Sofiji

lud-din

Nogometaši Dinama izgubili su 0:3 od bugarskog Ludogoreca u drugome kolu skupine B Europske lige

Domaćini su poveli u 12. minuti pogotkom Juninha Quixade. Ostao je sam na drugoj vratnici i glavom zabio gol. Izvrsnu priliku Dinamo je imao u 21. minuti, no udarac Soudanija u posljednji je trenutak obranio vratar Ludogoreca. Na 2:0 domaćini su povisili u 34. minuti. Zelenika je loše ispucao loptu na koju je natrčao Misidjan i povećao vodstvo Ludogoreca. U samoj završnici prvoga dijela izvrsna prilika za Dinamo. Ponovno je pucao Soudani, a vratar domaćina je opet bio na pravom mjestu.

U 51. minuti treća neiskorištena prilika Dinama i Soudanija. Vratar Stojanov postao je nepremostiva prepreka. Na 3:0 domaćini su povećali u 61. minuti. Tragičar je bio Soudani koji je pokušao ispucati loptu, ali je pogodio Pinta. Odbijenu je loptu prihvatio Djakov i lako svladao Zeleniku.

Nakon neuspjeha u borbi za plasman u Ligu prvaka, iz modre svlačionice najavili su kako im je sada cilj prezimiti u Europi. No, nisu dobro počeli put prema šesnaestini finala. U prvom kolu Dinamo je na Maksimiru izgubio od ukrajinskog Černomoreca 2:1, a sada je poražen i u Sofiji.

Dinamo i Ludogorec se dobro poznaju, jer su prošle godine igrali u drugom pretkolu Lige prvaka. Nakon što je prvi susret u Bugarskoj završio remijem 1:1, na Maksimiru se odvijala prava drama. Sve do osme minute sudačke nadoknade rezultat je bio izjednačen 2:2, a tada je Domagoj Vida pogodio za veliko slavlje Modrih.

Na ljestvici vodi Ludogorec sa šest bodova, PSV i Černomorec imaju po tri boda, a Modri su na začelju bez bodova.

U sljedećem kolu Dinamo će 24. listopada ugostiti PSV Eindhoven pred praznim tribinama stadiona Maksimir.