Skip to content

Split pobjednik gradskog derbija

Ante Erceg

U 30. kolu Prve hrvatske nogometne lige u gradskom derbiju Split je na svom stadionu pobijedio Hajduk sa 2:1. Tako je Igor Tudor porazom debitirao na trenerskoj klupi Hajduka. Bio je to sedmi međusobni susret Splita i Hajduka u Prvoj ligi, te prva pobjeda Splita

Hajduk je ove sezone slavio tri puta protiv Splita, dva puta u prvenstvu sa 1-0, te u osmini finala hrvatskog kupa sa 2:1. No, ovaj puta momčad Splita je uzela tri boda. Split je poveo sa 2:0 golovima Ante Ercega (31, 34), ali vrlo brzo je Hajduk uspio smanjiti zaostatak pogotkom Jean Evrard Kouassija (36). Od 80. minute Split je imao igrača manje budući da je crveni karton dobio Glavina. U 88. minuti Hajduk je mogao doći do izjednačenja, ali je Kouassi iz stopostotne prilike promašio gol.

Navijači Hajduka bojkotirali su susret zbog visokih cijena ulaznica (80 kuna), no bili su pored stadiona u Parku mladeži i navijali su za svoje ljubimce.

Slaven Belupo je svladao Istru 1961 sa 1:0 golom Čanađije u 79. minuti i tako je nakon 154 dana Slaven konačno ostvario pobjedu.

U derbiju začelja Zadar je u gostima kod Cibalije slavio sa 3:2 i time je napravio veliki korak ka opstanku, a Cibaliju je “pogurao” prema drugoj ligi.

U petak je Lokomotiva pobijedila Osijek sa 1:0, te se je učvrstila na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je u susretu momčadi koje se bore za ostanak Inter iz Zaprešića je na svom terenu svladao Zagreb sa 2:0.

U posljednjem susretu 30. kola u nedjelju igraju Rijeka – Dinamo.

REZULTATI 30. KOLA:

Petak –
Lokomotiva – Osijek 1-0 (Antolić 70)
Inter – Zagreb 2-0 (Mlinar 57, Budimir 76-11m)

Subota –
Split – Hajduk 2-1 (Erceg 31, 34/ Kouassi 36)
Cibalia – Zadar 2-3 (Vitaić 25, 76/ Ivančić 8, Muić 30, Banović 46)
Slaven Belupo – Istra 1961 1-0 (Čanađija 79)

See also  Hrvatska uvjerljivom pobjedom protiv Portorika upisala treći uspjeh na košarkaškom SP-u