Rijeci prvi bod u Europskoj ligi

rij-bet

rij-bet

Nogometaši Rijeke osvojili su prvi bod u Europskoj ligi, na svom stadionu na Kantridi odigrali su u drugome kolu skupine I neriješeno (1:1) sa španjolskim Real Betisom

Rijeka je hrabro ušla u susret i zasluženo brzo zabila gol. Igrači trenera Matjaža Keka poveli su golom Leona Benka u 10. minuti nakon odlične varke i asistencije Tomečaka na drugu vratnicu, gdje je nečuvani Varaždinac volejom svladao Andersena. Nažalost, praktički iz ničega Cedric je četiri minute kasnije s ruba šesnaesterca izjednačio na 1:1, kaznivši neodlučnost domaće obrane da izbaci loptu prema protivničkoj polovici terena.

U nastavku prvog poluvremena gosti su konsolidirali redove i imali još nekoliko izglednih prilika, no u 44. minuti sjajnu akciju izvela je Rijeka. Nažalost Benko nije dobro centirao za u sredini nečuvanog Krstanovića. I u drugo poluvrijeme ponovno je čvršće krenula domaća ekipa te je Benko u 46. minuti imao dobru priliku, ali blokirao je njegov udarac gostujući branič. Nakon 15-ak minuta domaći sastav je ipak posustao i Betis je opet preuzeo laganu terensku inicijativu, no golova više nije bilo.

Podsjetimo, u svom debiju u Europskoj ligi Rijeka je u prvome kolu s 4:0, što joj je najteži europski poraz u povijesti, izgubila kod Vitorije Guimares. U šest dvoboja sa španjolskim klubovima Rijeka je upisala dvije pobjede, jedan remi i tri poraza, a najveća pobjeda je ona u tadašnjem Kupu Uefe nad Realom Madridom (3:1) u sezoni 1984./1985., koji je ipak u uzvratu slavio s 3:0 i prošao dalje.

U drugom susretu ove skupine Lyon i Vitoria Guimaraes su na Gerlandu također odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Maazoua (39), a izjednačio je Gonalons (53).

Na ljestvici vodi Vitorija s četiri boda, Betis i Lyon imaju po dva, a Rijeka jedan bod.

U idućem kolu Rijeka gostuje kod Lyona 24. listopada, dok će Real Betis ugostiti Vitoriju Guimaraes.

Od 21 sat Dinamo igra s Ludogorecom u Sofiji, a taj ogled možete pratiti na drugim programima Hrvatske televizije i Hrvatskog radija, kao i na našem portalu.