Program: KD Vatroslava Lisinskog 21.-27.5.2012.


 

Tjedan započinje koncertom Glasovirskog trija Tritonus
 

Slijedi koncert iz ciklusa Guitarra viva, na kojem nastupaju P. Romero, P. Ceku, Z. Dukić i Zagrebački solisti. Maria Mikulić Štimac predstavit će novi CD. U ‘Majstorskom ciklusu’ sudjeluju SO i Zbor HRT-a, akademski zbor I. G. Kovačić, te solisti: V. Fijačko, M. Gojčeta Silić, T. Mužek, G. Surian. ZF nastupit će uz solista B. Berezovskog, LADO će se predstaviti pjesmom i plesom, a Ansambl Glazbene staze donose ‘Noć u španjolskim vrtovima’.  
 
Ponedjeljak, 21.5. u 20 sati
Mala dvorana, Svečani koncert u povodu Dana nezavisnosti, Dana Vijeća i Dana Koordinaicje vijeća crnogorske nacionalne manjine na području RH
Sudjeluje: Glasovirski trio Tritonus u sastavu: Bojan Martinović, glasovir, Miran Begić, violina, i Igor Perazić, violončelo
Program: D. Šostakovič – Drugi trio u e-molu, op. 67
                V. Đurešić – Darmalatov marmelada
                 F. Mendelssohn-Bartholdy – Prvi trio u d-molu, op. 49
 
Utorak, 22.5. u 19.30 sati
Velika dvorana, “Guitarra viva” – Pepe Romero, Petrit Ceku, Zoran Dukić i Zagrebački solisti
Program: B. Bartok, Morreo-Torroba, Brouver, L. Boccherini, Corder
 
Utorak, 22.5. u 20 sati
Mala dvorana, Maria Mikulić Štimac, glasovir – promocija CD-a
Program: J. Brahms i R. Schumann
 
Četvrtak, 24.5. u 19.30 sati
Velika dvorana, “Majstorski ciklus” – Simfonijski orkestar i Zbor HRT-a
Akademski zbor Ivan Goran Kovačić
Dirigent: Pavle Dešpalj
Solisti: Valentina Fijačko, sopran, Martina Gojčeta Silić, mezzosopran, Tomislav Mužek, tenor, Giorgio Surian, bas
Program: L. van Beethoven – 9. simfonija u d-molu, op. 125
 
Petak, 25.5. u 19.30 sati
Velika dvorana, “Plavi ciklus” – Zagrebačka filharmonija – Boris “Veliki” Berezovski
Dirigent: Dennis Russell Davies
Solist: Boris Berezovski, glasovir
Program: A. Hačaturjan i S. Prokofjev 

Subota, 26.5. u 20 sati
Velika dvorana, Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske LADO
Pjesmom i plesom kroz Hrvatsku
 
Subota, 26.5. u 11 sati
Mala dvorana, 35. Smotra folklornih amatera grada Zagreba
 
Subota, 26.5. u 20 sati
Mala dvorana, Ciklus Glazbene staze – Ansambl Glazbene staze u sastavu:
Iva Ljubičić, glas, Đani Kahriman, violina, Nikolina Tičinović, violončelo, Eda Rimanić, flauta, Ida Szekers, oboa, Mihel Paar, klarinet
Program: G. Bizet, T. Bretón, Ivana Kovač, A. Rosenblatt, M. de Falla
(
opširnije)
 
Nedjelja, 27.5. u 11 sati
Mala dvorana, 35. Smotra folklornih amatera grada Zagreba
 
Nedjelja, 27.5. u 18 sati
Mala dvorana, HKUD Željezničar

Akademija-Art