Pregled ljestvice košarkaške Eurolige: Barcelona jedina neporažena

Košarkaši Unicaje iz Malage koje vodi hrvatski stručnjak Jasmin Repeša u susretu su 6. kola skupine B Eurolige priredili veliko iznenađenje svladavši kao gosti u Tel Avivu dosada neporaženi Maccabi sa 64-62

Krunoslav Simon je u pobjedi Unicaje sudjelovao sa sedam koševa (šut za dva 2-2, trica 1-4), dva skoka i tri asistencije za 25 minuta, dok je Luka Žorić za 23 minute provedene na parketu postigao osam poena (šut za dva 4-8) uz pet skokova i jednu asistenciju. I Maccabi i Unicaja sada imaju po pet pobjeda i jedan poraz.
Jedina neporažena momčad nakon 6. kola je Barcelona koja je u susretu skupine D s visokih 86-66 kao gost svladala njemački Brose Baskets. Ante Tomić je za Barcelonu odigrao 22 minute i postigao šest koševa (šut za dva 3-6, slobodna bacanja 0-2), četiri skoka i dvije asistencije. Njemački sastav sada ima učinak od dvije pobjede i četiri poraza.
U derbiju skupine A Panathinaikos je kao domaćin svladao Real iz Madrida sa 79-68. Roko-Leni Ukić je u pobjedničkoj momčadi sudjelovao sa 11 pogodaka (šut za dva 3-10, trica 1-4, slobodna bacanja 2-2), četiri skoka i jednom asistencijom za 28 minuta, dok je Dontaye Draper kod poraženih igrao 17 minuta i postigao tri koša (šut za dva 0-1, trica 1-5), dva skoka i tri asistencije. PAO je ovom pobjedom stigao do omjera pobjeda i poraza 3-3, dok je Real na 4-2.
U istoj skupini Himkije kao domaćin svladao turski Fenerbahce Ulker sa 71-70. Za domaće je Zoran Planinić igrao 28 minuta i ubacio 11 poena (šut za dva 5-7, trica 0-2, slobodna bacanja 1-1), te je dodao 3 skoka i 2 asistencije, dok ej Krešimir Lončar postigao 4 koša (šut za dva 1-9, slobodna bacanja 2-2) uz 5 skokova i 3 asistencije za 23 minute. Kod gostiju Bojan Bogdanović je igrao 25 minuta i ubacio 11 poena (šut za dva 5-11, trica 0-1, slobodna bacanja 1-1), te sakupio 3 skoka. Himki sada ima četiri pobjede i dva poraza, a Fenerbahce Ulker po tri pobjede i poraza.
Damir Markota je u 72-87 porazu Besiktasa na gostovanju kod Partizana mt:s u skupini D igrao 29 minuta i ubacio 16 koševa (šut za dva 5-9, trica 2-3) uz šest skokova i jednom asistencijom, dok je Leon Radošević u domaćem 62-71 porazu Lietuvos Rytasa od moskovskog CSKA igrao 28 minuta i postigao 17 poena (šut za dva 7-12, slobodna bacanja 3-4) uz četiri skoka i jednu asistenciju.