Pobjeda Spursa nad 76ersima

Tony Parker i njegovi San Antonio Spursi ostali su u igri za vodeće mjesto u Zapadnoj konferenciji nakon što su sinoć pobijedili Philadelphia 76ers-e s rezultatom 109:86

Četiri puta izabran u All-Star momčad Parker je upisao 20 koševa i pet asistencija dok je Manu Ginobili dodao 19 koševa, a Tim Duncan 16 za Spurse čiji je sada omjer pobjeda i poraza 27-9.

Došavši u Philadephiu nakonšto su u četvrtak doživjeli prvi poraz poslije osam pobjeda, San Antonio je ipak uspio zadržati pritisak na Oklahoma City Thunder i Los Angeles Clippers u borbi za vodeće mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Naši su dečki igrali dobro večeras, izjavio je Duncan nakon što ga je njegov učinak od 16 koševa "dignuo" na 24. mjesto strijelaca NBA.

Spursi su bili bolji od Philadelphije i u skoku 50-41.
Igrač s klupe Spencer Hawes bio je najučinkovitiji sa 22 pogotka kod Philadelphie, kojoj je ovo treći poraz zaredom.

S Dannyjem Greenom i Ginobilijem koji su počeli s tricama, Spursi su u prvoj četvrtini poveli 31-21.
San Antonio je nastavio biti bolji u šutu od Philadelphie (48 posto šuta iz igre za razliku od 42 posto) i s raspoloženima Duncanom, Greenom i Ginobilijem koji su svi ostvarili dvoznamenkasti učinak, do poluvremena je stvorio prednost od 54-42.
Parker je "eksplodirao" u trećoj četvrtini sa 11 pogodaka, a Spursi su povećali vodstvo na 81-63.

Carmelo Anthony postigao je 40 koševa i pomogao New York Knicksima da prevladaju žestoki start Orlando Magica kojeg su na kraju pobijedili 114:106.
Knicksi (23-10) su do pobjede došli u zadnjim minutama, a Magic (12-21) je upisao svoj osmi poraz zaredom.

J.R. Smith, koji je u igru ušao s klupe, ubacio je 18 koševa. Arron Afflalo i Jameer Nelson postigli su svaki po 29 koševa za Orlando, dok je Nikola Vučević postigao 11 pogodaka uz 18 skokova. Amar’e Stoudemire, koji je igrao manje od 17 minuta u svojoj trećoj utakmici ove sezone, otvorio je zadnju četvrtinu s tricom koja je bila početak serije Knicksa od 14-6, a ujedno i zaključenje utakmice.

Indiana Pacers – Milwaukee Bucks 95:80
Los Angeles Clippers – Golden State Warriors 115:89
San Antonio Spurs – Philadelphia 76ers 109:86
Dallas Mavericks – New Orleans Hornets 96:99 (produžetak)

3. Denver 19 16 .543 7 1/2
4. Minnesota 15 15 .500 9