Oklahoma svladala Memphis

Dan nakon što su kontroverzno razmijenili najboljeg strijelca Rudyja Gaya, poslavši ga u Toronto, Memphis Grizzliesi poraženi su u Oklahomi sa 106:89

Već je prvo poluvrijeme Oklahoma City, koji se bori za vrh Zapadne konferencije, dobio s 58:34, a Memphis nije uspio zaprijetiti u nastavku. Pobjednike je s 27 koševa predvodio Kevin Durant, a poražene Bayless s 23 poena.  Durantu je s 21 košem kod Oklahome pomogao Russel Westbrook, koji je proveo dosta vremena na hlađenju nakon sukoba s momčadskim kolegom Thabom Sefoloshom.

Westbrook je ušao ponovno u igru u četvrtoj četvrtini, nakon što je Memphis iskoristio priliku i približio se na 77:67 u zadnjim minutama treće četvrtine. No Westbrook je svoju momčad povukao naprijed, zabio koš i asistirao Kevinu Martinu za tricu, tako da je Oklahoma došla na 86:69 nešto manje od deset minuta prije kraja. Tako je završio pokušaj Grizzliesa da nadoknade razliku od 26 koševa s početka utakmice.

Nakon ove pobjede druga momčad Zapada Oklahoma je na omjeru 35-11, dok su četvrtoplasirani Grizzliesi pali na 29-16 i upitno je hoće li biti ozbiljni kandidati za sam vrh, posebno bez Gaya, koji je zamijenjen u sklopu razmjene više igrača zbog izbjegavanja poreza na luksuz. Da stvar bude gora, sinoć za Memphis nisu stigle zaigrati ni prinove dobivene za Gaya – Tayshaun PrinceAustin Daye i Ed Davis.

U drugom dvoboju večeri Golden State Warriorsi pobijedili su Dallas, koji je zaigrao bez Dirka Nowitzkog, sa 100:97. Kod pobjednika prendjačio je Klay Thompson s 27 poena. Warriorsi nisu gubili ni u jednom trenutku. Nakon što su suparnicima pustili seriju 12-0 na početku zadnje četvrtine, Dallas je zabio 13 koševa u nizu za 92:92 4:15 minuta prije kraja. No trica Jarretta Jacka 3:50 do kraja odvojila je Golden State, Što Mavericksi nisu više mogli stići.

4. Portland 23 22 .511 11 1/2
5. Minnesota 17 25 .405 16