OI: Rukometašice priredile iznenađenje – pobijedile Rusiju 30:28

U susretu trećeg kola A skupine olimpijskogturnira rukometašice Hrvatske priredile su iznenađenje pobijedivši Rusiju 30:28 (15:15) i nakon tri kola imaju četiri boda
Najefikasnije igračice u hrvatskim redovima bile su Andrea Penezić sa deset golova, Miranda Tatari sa sedam, te Anita Gaće sa pet golova, dok je Ivana Jelčić sakupila 12 obrana. Rusiju je predvodila Emilija Turei sa šest golova.
Očito pod dojmom hrvatske rukometašice su vrlo loše otvorile utakmicu. Gubile su od prve minute, u osmoj minuti Ruskinje su imale tri gola viška (6:3), a četiri minute kasnije i najvećih pet golova prednosti u prvom dijelu (8:3). U tim trenucima našim djevojkama ništa nije polazilo od ruke, no srećom drugih 15 minuta su odigrale sjajno. Ubrzale su igru, počele igrati čvršće u obrani, a proradila je i Ivana Jelčić na vratima. Polako su dostizale zaostatak i u posljednjim trenucima prvog dijela uspjele su poravnati na 15:15. Hrvatsku su u prvom poluvremenu predvodile Andrea Penezić sa šest, te Anita Gaće i Miranda Tatari sa po tri gola, dok je Jelčić sakupila šest obrana.
Na otvaranju drugog dijela Hrvatska je došla i do prvog vodstva na utakmici (16:15), u 36. minuti je imala dva gol viška (18:16), a minutu kasnije i plus tri (19:16). Ruskinje su uzvratile mini serijom 3:0, no potom su odabranice Vladimira Canjuge nanizale četiri gola i pobjegle na 23:19. Četiri gola razlike Hrvatska je imala i devet minuta prije kraja utakmice (26:22). Kada je Miranda Tatari nakon ‘cepelina’ zabila za 28:23 šest minuta činilo se kako će Hrvatska lagno do pobjede. No nakon isključenja Andreje Penezić Rusija je minutu i 30 sekundi prije kraja smanjila na 29:28, no Penezić je nakon povratka u igru zabila ‘zlatni’ gola za vrlo važne bodove u borbi za četvrtfinale.
Nakon tri kola u vodstvu je Brazil sa šest bodova, dok Hrvatska, Rusija i Crna Gora imaju po četiri boda. Angola i Velika Britanija su bez bodova.
U idućem kolu Hrvatska će 3. kolovoza igrati protiv Crne Gore.