Nogomet: Real slavio na Nou Campu

Naslov ide na Santiago Bernabeu!

Prva je to pobjeda Reala nad Barcelonom u prvenstvu u zadnje četiri godine, a ujedno i prvi domaći poraz Barcelone u zadnjih 55 utakmica u svim natjecanjima

Madridski Real pobijedio je u El clasicu Barcelonu na njenom Nou Campu 2:1 i došao na milimetar od naslova španjolskog prvaka, prvoga nakon četiri sezone! Pobjedu su kraljevskom klubu osigurali Khedira golom u 17. minuti nakon velike greške vratara domaćih Valdesa, te Cristiano Ronaldo koji je zabio u 73. minuti. Gol za Barcelonu postigao je Alexis Sanchez u 70. minuti.

Prva je to pobjeda Reala nad Barcelonom u prvenstvu u zadnje četiri godine, a ujedno i prvi domaći poraz Barcelone u zadnjih 55 utakmica u svim natjecanjima. Tri su rekorda srušena na El clasicu. Real je već Khedirinim golom postao najefikasnija momčad u povijesti španjolske nogometne lige, sa 108 golova u prvenstvu. Prestigli su Realovu generaciju iz 1989./90. koja je zabila 107. Također, Cristiano Ronaldo je svojim pogotkom došao do 42. gola u sezoni, popravivši vlastiti rekord iz prošle sezone kad je zabio 40. A Xavi je nastupio 32. put u najvećem španjolskom derbiju i postao je apsolutni klupski rekorder u toj kategoriji, prestigavši klupsku legendu Joana Segarru, braniča iz 1950-ih i 1960-ih koji je skupio 31 nastup protiv Reala.

Četiri utakmice prije kraja Real ima sedam bodova više od Barcelone. Poredak: Real Madrid 88, Barcelona 81…

– Pep Guardiola morao je početi sa Sanchezom ili Fabregasom protiv Reala, jer nije imao dubinu igre – rekao je komentator Sky sportsa Michael Laudrup, inače bivši igrač Barcelone i Reala, a s njim se složio i Rafa Benitez.
– Messi nije problem, nego je problem ostatak momčadi, koji ne igra kao prije. Igraju sporije pa protivnici lakše zatvore i Messija – dodao je Laudrup.

Izvor: Vecernji.hr