Nogomet: Osijek uz Dinamo u finalu kupa

Finalni dvoboji Osijeka i Dinama igrat će se 2. i 8. svibnja

Nakon što je plasman u finale Hrvatskoga kupa izborio Dinamo, usprkos porazu 2:1 od Cibalije drugi finalist postao Osijek, koji je u prvoj utakmici slavio s 3:0.
Vinkovčane je u vodstvo doveo Frane Vitaić u 40. minuti, u petoj minuti drugoga poluvremena Petar Tomić je pogodio za 2:0, no gol Tomislava Šorše u 58. minuti za 2:1 utišao je nade domaćih navijača i osigurao igračima trenera Stanka Mršića finale i siguran plasman u Europu sljedeće sezone.
Cibalia je krenula u snažan napad od početka, no nije stvarala neke posebno opasne šanse. Osječani su pak prepustili domaćinu inicijativu, svjesni velike prednosti iz prve utakmice. Pet minuta prije kraja prvoga dijela probio se Koledić i nabacio Vitaiću, koji je glavom iz blizine zatresao mrežu. Vitaić je imao još jednu sjajnu priliku prije odmora, no nije bio precizan.
U 50. minuti lopta je u gužvi došla do Tomića, koji je iz blizine pogodio i doveo svoju momčad na samo gol zaostatka u odnosu na poraz iz prvog ogleda. No nalet domaćina spriječio je osam minuta kasnije Šorša. Bio je to prvi i jedini udarac gostiju oprema vinkovačkim vratima.