Nogomet: Irci bolji od BiH, Španjolci od Srbije

Nogometaši Irske slavili su u prvom pripremnom susretu za nastup na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini u Dublinu protiv Bosne i Hercegovine s 1:0

Irci su prvi protivnici Hrvatske na EURO-u, a u Dublinu su stigli do zaslužene pobjede, iako nisu briljirali protiv BiH. Jedini pogodak postigao je napadač West Bromwich Albiona Shane Long u 77. minuti nakon ubačaja najboljeg pojedinca dvoboja Aidena McGaedyja, koji je početkom prvog dijela pogodio vratnicu.

Iako ozlijeđen, od prve minute za Irsku je nastupio kapetan i najbolji strijelac Robbie Keane.

Španjolci slavili protiv Srbije

U pripremnom susretu odigranom u St. Gallenu u Švicarskoj Španjolska je slavila protiv Srbije s 2:0.

Španjolci su Srbe nadigrali tek u drugom dijelu. Prvi pogodak postigao je Adrian Lopez u 64. minuti nakon prodora Jesusa Navasa. U 75. minuti Branislav Ivanović srušio je kaznenom prostoru Lopeza, a siguran s bijele točke bio je Santi Cazorla.

Za europske i svjetske prvake nisu igrali nogometaši iz Barcelone, Athletic Bilbaa i Chelseaja. Bila je to prva utakmica Siniše Mihajlovića na klupi Srbije. Španjolska je treći protivnik Hrvatske na EURO-u, a Srbija u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu.

Danci izgubili od Brazila

U pripremnoj utakmici odigranoj u Hamburgu Danska je izgubila od Brazila s 3:1. Pogotke za Brazilce postigli su Hulk (8, 40) i Zimling(13-ag), a počasni pogodak za Dance postigao je Bendtner u 71. minuti.

Danci se pripremaju za EURO gdje su u skupini s Njemačkom, Nizozemskom i Portugalom.

Švicarci svladali Njemačku

Njemačka je u Baselu doživjela poraza u pripremnom susretu od Švicarske s čak 5:3. Junak dvoboja bio je Švicarac Derdiyok s tri pogotka (21, 23, 50), a ostale su postigli Lichtsteiner (67) iMehmedi (76). Strijelci za Nijemce bili su Hummels (45),Schürrle (64), Reus (72).

Nijemci su igrali oslabljeni bez čak osmorice igrača Bayerna te su bili očigledno umorni od teških priprema.

Poraz Nizozemaca

Nogometaši Bugarske priredili su najveće iznenađenje pripremnih utakmica svladavši u Amsterdamu Nizozemsku s 2:1. Bugari su do pobjede nad svjetskim viceprvacima stigli pogotkom Micanskog u trećoj minute sudačke nadoknade.

Englezi su pogotkom Ashleya Younga već u devetoj minuti u Oslu pobijedili Norvešku, s kojom će Hrvatska u sljedeću subotu odigrati posljednju provjeru uoči EURO-a.

U Leiriji su Portugalci odigrali razočaravajućih 0:0 protiv Makedonije. Domaćin EP-a Poljska pobijedila je Klagenfurtu Slovačku s 1:0 pogotkom Perquisa u 30. minuti. Česi su u Grazu slavili protiv Izraela s 2:1 pogotkom Lafate u 90. minuti, a Grci i Slovenci su u Innsbrucku remizirali 1:1.