Nogomet: Hrvatska i Norveška remizirale

U pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo Hrvatska i Norveška su remizirale u Oslu, 1:1. Gol za blijede Vatrene postigao jeEduardo u 79. minuti, a izjednačio je Elyounoussi u sudačkoj nadoknadi.

Bila je to zadnja provjera hrvatske reprezentacije uoči EP-a, a utakmicu u Oslu su propustili bolesni Luka Modrić i lakše ozlijeđeni Vedran Ćorluka, dok se u 71. minuti utakmice ozlijedioIvica Olić. Hrvatska reprezentacija se vraća u Zagreb, a u utorak putuje u Warku, poljsku bazu za vrijeme prvenstva.

Umor i izostanak Modrića = blijeda Hrvatska

S obzirom da je prvo gostovanje Hrvatske u Oslu bila generalna proba za EP, očekivanja, usprkos umoru i izostanku Modrića,  ne bi trebala biti velika. Naime, Bilićevi izabranici odigrali su bez ideje i kombinatorike, pa su jedina dva ozbiljnija pokušaja u prvom poluvremenu bile kakve-takve prijetnje Perišića u 18. i Jelavića u 45. minuti. S druge strane, Norvežani su prijetili puno konkretnije, pa su dvaput bili na milimetar od vodstva.

U 19. minuti Domagoj Vida je u padu zaustavio loptu koju je prema mreži poslao na prvoj vratnici zaboravljeni Braaten, a u 34. minutiStipe Pletikosa je čudesno skinuo zicer s dva metra Henriksenu. Hrvatska u prvom poluvremenu nije uputili nijedan udarac prema golu.

Mandžukić uputio prvi udarac na gol, Eduardo lijepo zabio

Izbornik Bilić je u drugih 45 minuta poslao OlićaPranjića i Vukojevića umjesto StrinićaDujmovića i Jelavića, ali hrvatska igra nije se značajno poboljšala. Veznjaci nisu povezivali, tek je Ognjen Vukojević, kojemu to ne stoji uopisu posla, nešto pokušavao.

Ipak, u prvoj minuti drugoga dijela Hrvatska je barem uputila prvi udarac na gol, Mandžukić je pucao snažno, ali je norveški vratar obranio. U 55. minuti Pranjić je neobjašnjivo, vraćajući loptu Pletikosi, zapravo proigraoHusekleppa, no Norvežanin se spetljao i propustio veliku priliku za pogodak.

U 71. minuti je zbog ozljede igru napustio Olić, a ušao je Iličević. U 78. minuti Srna se probio desnom stranom i ubacio u kazneni prostor, gdje je Eduardo glavom pogodio norvešku mrežu! Kada se činilo da će hrvatska reprezentacija ipak s pobjedom u džepu otputovati na EP, u zadnjim trenucima obrana je panično reagirala. Nakon ubačaja iz kuta lopta došla do Elyonouussija, koji ju je glavom proslijedio u mrežu za konačnih 1:1.

Norveška – Hrvatska 1:1 (0:0)