Skip to content

MI: Hrvaticama rukometna bronca

milanovic litre vesna

Hrvatske rukometašice pobijedile su u utakmici za brončanu medalju na Mediteranskim igrama u Mersinu Crnu Goru s 25:24 (12:11), osiguravši Hrvatskoj još jedno odličje

Nakon uvjerljivog poraza od Srbije u polufinalu izabranice Vladimira Canjuge uspjele su pronaći snage za pobjedu nad Crnogorkama i četvrtu mediteransku medalju za žensku rukometnu reprezntaciju.

Bila je to izjednačena utakmica, no Hrvatice su uglavnom bile u vodstvu. Pogotkom Milanović Litre sredinom prvog poluvremena povele su sa 6:5, na poluvremenu su imale 12:11, a početkom drugog poluvremena pobjegle su na 16:13.

Najbolja u našim redovima bila je Milanović Litre s pet golova, a po četiri su dodale Ježić, Čović, Franković i Bašić. Kod Crne Gore osam puta je mrežu tresla Mehmedović, a sedam puta Miljanić. (Foto: Pixsell, HRT)