Medvjedi slavili nakon penala

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka ostvarili su 24. pobjedu u EBEL-u. U dvoboju 37. kola Medvjedi su slavili kod čeških Orlova iz Znojma s 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) nakon penala
Nakon što je prva trećina završila bez pogodaka, Znojmo dolazi do vodstva u 22. minuti pogotkom Adama Havlika. Medveščak se uspio vratiti u susret pogotkom Davida Brinea u 49. minuti u trenucim akada su Medvjedi imali dva igrača više na ledu.

Kako do kraja dvoboja više nije bilo pogodaka, igran je produžetak. No, ni nakon dodatnih pet minuta mreže se nisu tresle i odluka je pala boljim izvođenjem penala. Odlučujući pogodak postigao je Adam Miller.

Kako su Vienna Capitalsi slavili protiv Albe Volan s 4:2, Medvjedi su ostali na drugom mjestu na ljestvici s dva boda zaostatka za vodećim Capitalsima. U 38. kolu Medveščak će u petak u Ledenoj dvorani Doma sportova ugostiti KAC iz Klagenfurta.