Hokejaši zagrebačkog Medveščaka doživjeli su četvrti poraz u drugom dijelu EBEL-a. U dvoboju petog kola međurunde Medvjedi su na Winter Classicu na Šalati izgubili od vodećih Vienna Capitalsa s 2:1

Nakon što u prvoj trećini nijedna momčad nije uspjela postići pogodak, gosti su poveli u 25. minuti pogotkomJamieja Frasera. Vienna Capitalsi održavali su prednost sve do 52. minute kada je Adam Miller izjednačio na 1:1. Dvije i pol minute prije kraja Justin Keller iskoristio je igrača više i tako ponovno doveo momčad iz Beča u vodstvo.

Nakon što je minutu i pol prije kraja isključen Daniel Woger, Medveščak je izvadio vratara Michaela Ouzasa, ali ni s dva igrača više nije uspio izboriti produžetak.

Medvjedi su tako ostali na samo jednoj pobjedi u pet susreta međurunde. I dalje drži treće mjesto, ali s jednakim brojem bodova kao i Graz 99ersi. Vodeći Capitalsi, koji u drugom dijelu natjecanja još nisu doživjeli poraz, bježe Medveščaku osam bodova, a drugoplasirani Black Wingsi iz Linza dva boda. Petoplasirani KAC zaostaje samo jedan bod, a šesti Villach dva.

Slijedi kraća stanka zbog reprezentativnih nastupa, a Medveščak u šestom kolu 13. veljače opet igra s Viennom, ali sada u Beču.