Mario Vekić izborio Olimpijske igre

Hrvatski veslač Mario Vekić izborio je Olimpijske igre nakon što je na kvalifikacijama u švicarskom Luzernu osvojio drugo mjesto u finalu samca

Vekiću je za plasman na OI u Londonu trebalo jedno od prva četiri mjesta, a utrku je završio kao drugi s rezultatom 7:03,55 minuta.

Pobijedio je Belgijanac Tim Maeyens, s dvije i pol sekunde bržim vremenom od našeg veslača, a vizu za London izvadili su još Poljak Michal Sloma i Danac Henrik Stephansen.

Uz Vekića, hrvatsko veslanje će na OI-ju u Londonu predstavljati i četverac na pariće, a na kvalifikacijama u Luzernu nisu uspjeli ženski dvojac Maja Anić i Sonja Kešerac, te četverac bez kormilara u sastavu braća Branko i Marin BegovićMarin Bogdan i Karlo Udovičić.