Košarka: Cedevita u finalu regionalne ABA lige

Cedevita i Maccabi za naslov

Košarkaši Cedevite plasirali su se u finale regionalne ABA lige. U polufinalu završnog turnira u Tel Avivu svladali su peterostrukog uzastopnog pobjednika ovog natjecanja Partizan 68:56 (14:15, 20:17, 17:14, 17:10).

Obje momčadi krenule su vrlo nervozno u utakmicu, pa je nakon sedam i pol minuta igre bilo samo 7:6 za Cedevitu. Ipak, u nastavku su igrači s obje strane uspjeli pogoditi nekoliko šuteva, ali tijekom prvog poluvremena nijedna momčad nije uspjela ostvariti prednost veću od pet poena.

Početkom nastavka Cedevita je prvi put stigla do osjetnije prednosti povevši 43:34. Iako se Partizan uspio približiti na dva poena zaostatka (43:41), igrači hrvatskog predstavnika uspijevali su kontrolirati rezultat do samoga kraja. U samoj završnici Cedevita je čak pobjegla i na maksimalnih 14 poena razlike (68:54).

Cedevitu su do velike pobjede predvodili Chris Owens s 20 i Miro Bilan s 15 poena, a Miroslav Raduljica ubacio je 15 za Partizan.

U finalu, koje se igra u ponedjeljak u 20.15, Cedevita će igrati protiv Maccabija. Domaćin završnog turnira svladao je u polufinalu Budućnost 82:60 (17:12, 25:8, 22:18, 18:22).