Košarka: Cedevita i Cibona u finalu PH

Košarkaši Cedevite plasirali su se u finale Prvenstva Hrvatske svladavši u odlučujućoj, trećoj utakmici polufinalne serije u Domu sportova u Zagrebu Split sa 96:70 (46:30), te su polufinalnu seriju dobili s 2-1

Nakon mučenja u prve dvije utakmice ove serije, Cedevita je večeras zaigrala nešto bolje i napokon je opravdala status favorita.

Nakon što su Splićani otvorili susret s 2:8, a i u ostatku prve četvrtine bilo je prilično izjednačeno, odluka o pobjedniku pala je u drugoj četvrtini.

U njoj su košarkaši trenera Dražena Anzulovića gađali za tricu 4-5, zaigravši i čvršću obranu, što je urodilo time da su tu dionicu igre dobili s 29:13. Ključnih šest minuta, u kojima su gosti ostali bez ubačaja iz igre, zbilo se nakon jednog slobodnog bacanja veteranaNikole Vujčića za 19:20, nakon čega je Cedevita napravila seriju 18-4.

Početkom drugog poluvremena gosti su serijom 7-0, koju je zaključio Mimica, došli na 48:37, ali domaćin se othrvao suparničkoj agresiji i zadržao solidnu prednost. Šest minuta prije kraja utakmice bilo je velikih 78:55 za Cedevitu i tad je bilo sasvim jasno da je sve riješeno. Trener gostiju Nikša Bavčević nije se predavao, zvao je tijekom zadnjih 10 minuta dvije minute odmora, no nije uspio spriječiti potop svojih igrača.

Kod domaćina su najučinkovitiji bili Bilan (17 koševa i pet skokova),Car (15), Opačak (14 koševa i pet skokova) i Draper (11), a kod Splićana Subotić (16), Mimica (14), Dijan (14 poena i 10 skokova) te Sobin (14).

Cedevita će se u finalu odmjeriti s Cibonom, jedinom neporaženom ekipom u ovogodišnjem prvenstvu.