Hajduk remizirao u Zaprešiću

Nakon jučerašnjeg kiksa nogometaša Dinama protiv Osijeka u prvom susretu osmog kola hrvatskog prvenstva, u subotu je u kiksao i Hajduk remiziravši 1:1 kod zaprešićkog Intera

Splićani su izvrsno odigrali prvo poluvrijeme i poveli u 25. minuti pogotkom Antonija Milića. U drugom dijelu Zaprešićani su uspjeli stići do boda zahvaljujući pogotku Mislava Oršića u 73. minuti. Inter je u posljednjim trenucima mogao stići i do potpunog preokreta, ali je Goran Blažević obranio kazneni udarac kojeg je izveo Tomislav Šarić.

Nastavlja se tako kriza nogometaša Hajduka koji već četvrtu uzastopnu utakmicu nisu ostvarili pobjedu.

Split učvrstio treće mjesto

Split je s 3:1 slavio protiv Zadra te tako učvrstio treće mjesto, jer je pobjegao Hajduku na tri boda. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, Splitovci su u samo devet minuta postigli tri pogotka, a strijelci su bili Ante Erceg (61), Mate Pehar (63) i Ante Vitaić (70-11m). Jedini pogodak za Zadar postigao je Luka Begonja u 72. minuti.

Slavlje Cibalije u posljednjim minutama

Vrlo zanimljiv susret odigrali su vinkovačka Cibalia i zagrebačka Lokomotiva, koji je na kraju s 3:2 pripao Vinkovčanima.

Gosti su poveli u 32. minuti pogotkom Andreja Kramarića, ali uslijedio je preokret Cibalije koja je preko Mladen Bartolovića (41) i Tomislava Mazalovića (66) povela s 2:1. U 84. minuti Kramarić je iz kaznenog udarca izjednačio na 2:2, ali u posljednjim trenucima pobjedu Cibaliji donosi Mazalović.

Prvi bod Pjesnika

Nogometaši Zagreba osvojili su prvi bod u novoj sezoni zahvaljujući remiju bez pogodaka na gostovanju kod pulske Istre 1961.

Osmo kolo zaključit će sutra u Koprivnici dvoboj Slaven Belupa i Rijeke. Farmaceuti priželjkuju pobjedu kojom bi izbili na čelno mjesto na ljestvici.