Gol i asistencija Olića za pobjedu Wolfsburga

U devetome kolu nogometnog prvenstva Njemačke Wolfsburg je u gostima slavio protiv Fortune Duesseldorf s 1:4, a hrvatski reprezentativac Ivica Olić, koji je odigrao 82 minute, je u pobjedi sudjelovao s pogotkom i asistencijom

Ola je bio asistent za vodeći gol Bas Dosta u 50. minuti, a tri minute kasnije i sam se upisao u strijelce. To mu je bio drugi gol ove sezone.

Drugi Hrvat u redovima Wolfsburga Srđan Lakić u igru je ušao 86. minuti.

Wolfsburgu je to tek druga pobjeda u sezoni. Uoči ovog kola bio je posljednji i zbog toga je otkaz dobio trener Felix Magath.
Drugoplasirani Schalke je kod kuće dobio Nuernberg s 1:0 pogotkom Jeffersona Farfana u 77. minuti.
Branitelj naslova Borussia Dortmund je u gostima svladala Freiburg s 0:2, a strijelci su bili Neven Subotić (54) iMario Goetze (83), dok je hrvatski reprezentativac u dresu Borussije Ivan Perišić u igru ušao tek u 89. minuti.
Mainz je pobijedio Hoffenheim s 3:0, a sva tri gola zabio je Adam Szalai (21, 46, 64), dok Ivan Klasnić nije bio niti među pričuvama Mainza.
U nedjelju igraju Stuttgart – Eintracht Frankfurt, Bayern – Bayer Leverkusen, te Hannover – Borussia Monchengladbach.