Skip to content

Gerbec bez finala na 100 prsno

Hrvatski plivač Saša Gerbec osvojio je 14. mjesto u polufinalu utrke na 100 metara prsno na Europskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u francuskom Chartresu. On je isplivao dionicu u vremenu 59,23

Gerbec je u jutrašnjim kvalifikacijama bio 11. s rezultatom 59,33 i premda je u polufinalu plivao brže to nije bilo dovoljno za plasman u finale. Za mjesto među osam najboljih trebalo je plivati brže od 58,54. Prvo mjesto u polufinalu zauzeo je Ukrajinac Andrij Kovalenko s rezultatom 57,96. Gerbec će na ovom EP-u nastupiti još i u disciplinama 50 m prsno, 50 m leđno i 100 m mješovito.

U jutarnjim kvalifikacijama na 100 prsno natjecali su se i Ante Križan, koji je osvojio 29. mjesto s vremenom 1:01,07 te Ivan Đuran, koji je završio kao 30. s vremenom 1:01,09.

U utrci na 200 m mješovito nastupio je Dominik Straga, koji se nije plasirao u finale jer je u kvalifikacijama bio 10. s vremenom 1:57,87. Nikša Roki je u toj disciplini u kvalifikacijama bio 23. s vremenom 2:00,52.

Dominik Straga danas je nastupio i u kvalifikacijama na 100 m leptir, ali ni u toj disciplini nije izborio polufinale jer je završio kao 24. s vremenom 53,57.
Izvor: Pixsell