U susretu drugoga kola skupine C EP-a u Gdanjsku su nogometaši Španjolske svladali Irsku s 4:0 (1:0)

Dvostruki strijelac za Španjolsku bio je Torres (4, 70), a po jedan gol dodali su David Silva (49) i Fabregas (83). Španjolska i Hrvatska su sada na čelu skupine s po četiri boda, a Irska je prva reprezentacija na ovom EP-u koja je izgubila sve šanse za plasman u četvrtfinale.

U zadnjem kolu, 18. lipnja, igraju Hrvatska – Španjolska, te Irska – Italija (obje utakmice u 20.45 sati).

Španjolci su od početka susreta krenuli u petoj brzini i do kraja su držali isti ritam. Stvorili su puno prilika, zabili četiri gola, a mogli su još barem toliko. Što se Irske tiče, udarac Coxa u drugoj minuti s 20-tak metara bila je jedina stvar vrijedna spomena.

Španjolska je povela već u četvrtoj minuti. Smušenost irske obrane iskoristio je Fernando Torres, koji je iz blizine zakucao loptu u mrežu.

U osmoj minuti Torres je mogao povisiti na 2:0, bio je to zicer, ali s pet metara promašio je gol.

Španjolci su nastavili plesti mrežu oko irskog gola i u nekoliko navrata su pokušali udarcima iz daljine svladati Givena. U 23. minuti Iniesta s 18 metara iskušava irskog vratara, ali Given je na pravom mjestu. Nekoliko minuta kasnije udarac Xabija Alonsa s 25 metara prohujao nekoliko centimetara iznad grede. U 42. minuti Xavi Hernández pokušava s vrha šesnaesterca plasirati loptu u mrežu, ali Given ponovno brani, a u sudačkoj nadoknadi Iniesta pokušava sličan potez, no opet je Given bio spreman.

U drugom poluvremenu ponovno je Španjolcima trebalo samo četiri minute da postignu gol. Udarac Torresa irski vratar je odbio do Davida Silve, koji je zanjihao trojicu braniča i lijepo plasirao loptu u mrežu za 2:0 u 49. minuti.
Šest minuta kasnije volej Xavija Hernándeza s desetak metara uspijeva zaustaviti vratar Shay Given, bila je to fantastična obrana irskog golmana.

Ipak, u 70. minuti nakon niza odličnih obrana Given je kapitulirao. Irci su izgubili loptu u sredini, a David Silva u kontru izbacuje Torresa, koji pogađa za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Fabregas u 83. minuti.

Španjolsa – Irska 4:0

STRIJELCI: 1-0 Torres (4), 2-0 David Silva (49), 3-0 Torres (70), 4-0 Fabregas (83)
SUDAC: Pedro Proenca (Portugal)
STADION: PGE Arena
GLEDATELJA: 40.000

ŠPANJOLSKA: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Pique, Jordi Alba, Busquets, Xabi Alonso (Javi Martínez, 65), Iniesta (Santi Cazorla, 80), Xavi Hernández, David Silva, Torres (Fabregas, 74)

IRSKA: Given, John O’Shea, St. Ledger, Dunne, Ward, McGeady, Whelan (Green, 80), Andrews, Duff (McClean, 76), Keane, Simon Cox (Walters, 46)