Četvrti poraz Medvjeda u nizu

Medveščak je u susretu 28. kola EBEL lige nakon produžetka poražen od Olimpije s 3:2 (0:0, 1:2, 1:0; 1:0). Ljubljančani su tako prekinuli niz od tri poraza, ali i nastavili ovosezonsku uspješnost protiv Zagrepčana, koje su nadvisili u sva tri međusobna susreta
Prva trećina bila je dosta uspavana, a Medveščak je početkom druge trećine poveo golom Brandona Bucka (25). Minutu kasnije gosti su imali još jednu odličnu priliku, izbili su s dva igrača na vratatra i jednog braniča, no nisu uspjeli opet zabiti. Dvije minute nakon Buckova gola Žiga Pance je izjednačio (27), no Zagrepčani su još jednom poveli prvijencem Božića (32).

Kazna za propuštene brojne prilike potkraj druge i početkom treće četvrtine stigla je u vidu pogotka De Vergilija u 46. minuti za 2:2 s igračem više. Krenulo se u dodatno vrijeme, u kojemu je Mušić već u prvoj minuti, i to u trenucima kad je Medveščak imao igrača više na ledu, izbio sam pred Kristana i pogodio za konačnih 3:2.

Medvjedi su ipak uzeli bod te su i dalje drugi na ljestvici s 38 bodova. Medvjedi u nedjelju dočekuju mađarski Fehervar.