Šesti uzastopni poraz Lakersa

U derbiju večeri u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi prošlogodišnji finalisti Oklahoma City Thunderi u gostima su svladali Los Angeles Lakerse sa 116:101 nanijevši im šesti uzastopni poraz

Gosti iz Oklahome dominirali su čitavim tijekom utakmice. U jednom trenutku imali su 27 koševa prednosti i njihova pobjeda nijednom nije došla u pitanje. Sjajan je bio Kevin Durant koji je postigao 42 koša za Thunder. Dobro ga je pratio Russell Westbrook sa 27 poena i 10 asistencija. Kod Lakersa, koji se nalaze u sve težoj situaciji i "visi" im ulazak u doigravanje, bolji od ostalih bili su Kobe Bryant s 28 ubačaja i Antawn Jamison sa 19 pogodaka i 10 skokova.

Ovom pobjedom Oklahoma City izjednačila se na vrhu NBA lige s Los Angeles Clippersima. Obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 28-8. Lakersi su na omjeru 15-21, te se nalaze na 11. mjestu Zapada, a u doigravanje ide prvih osam momčadi.

U obračunu vodećih momčadi Jugozapadne divizije Memphis Grizzliesi su na svom parketu svladali San Antonio Spurse sa 101:98 nakon produžetka. Domaći su sedam sekundi prije kraja četvrte četvrtine imali četiri koša prednosti, ali su ipak dopustili Spursima da odvedu utakmicu u produžetak. No, u dodatnih pet minuta Grizzliesi su odigrali vrhunsku obranu dopustivši gostima tek tri koša i tako stigli do četvrte pobjede zaredom. Rudy Gay (23),Mike Conley (21) i Zach Randolph (18, 10 skokova) predvodili su Grizzliese, a Tony Parker (30), Emanuel Ginobili (14) i Tim Duncan (13, 15 skokova) Spurse.

I u Istočnoj konferenciji odigran je jedan dvoboj "teškaša" u kojem su Chicago Bullsi u gostima svladali New York Knickse sa 108:101, a do pobjede su stigli i lakše nego što to konačni rezultat pokazuje. Bullsi su već u prvoj četvrtini izgradili veliku prednost koja je tijekom susreta dosegla i najvećih 25 razlike, a Knicksi su efikasnom četvrtom četvrtinom mogli samo ublažiti poraz. Luol Deng s 33 koša bio je najefikasniji kod Bullsa, dok je Carmelo Anthony ubacio 39 poena za Knickse, ali većinu u drugom poluvremenu kada je dvoboj praktički bio riješen.

4. Utah 19 19 .500 10
5. Minnesota 16 17 .485 10 1/2