U 10. kolu nogometnog prvenstva Engleske Fulham je na svom stadionu protiv Evertona odigrao 2-2. Nikica Jelavić je za Everton igrao do 89. minute, a u momčadi domaćina Mladen Petrić je igrao od 76. minute

Fulham je poveo 1-0 nesretnim autogolom vratara Tima Howarda u 7. minuti, a preokret je u drugom poluvremenu donio veznjak Evertona Marouane Fellaini pogocima u 55. i 72. minuti. Unatoč dominaciji Evertona ipak su domaćini izvukli remi, a strijelac je bio Steve Sidwell u 90. minuti.
Nikica Jelavić je dva puta ozbiljno zaprijetio vratima Fulhama, u 42. minuti je pogodio vratnicu, a u 65. je sa desetak metara pucao pored gola.
U derbiju kola Manchester United je na domaćem terenu pobijedio Arsenal 2-1. Gosti iz Londona bili su potpuno bezopasni i jalovi tijekom cijelog susreta, a domaćini su mogli slaviti i uvjerljiviju pobjedu da nije bilo odličnih obrana vratara Arsenala Vita Mannonea.
Manchester United je poveo već u 3. minuti nakon katastrofalna pogreške stopera Thomasa Vermaelena, a strijalac je bio bivši igrač "topnika" Robin van Persie, kojemu je to osmi gol ove sezone i vodeći je strijelac lige. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena United je mogao voditi 2-0, ali je Wayne Rooney promašio penal.
Ipak, u 67. minuti domaćini dolaze do drugog pogotka, a strijelac je Patrice Evra. Utješni gol za Arsenal zabio je Santi Cazorla u sudačkoj nadoknadi (90+5). Treba dodati i da je Arsenal od 69. minute bio sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Jack Wilshere.
Chelsea je u gostima kod Swanseaja vodio do pred kraj susreta, ali se na kraju morao zadovoljiti bodom. Chelsea je poveo u 61. minuti golom Victora Mosesa, a poravnanje Swanseaju donio je Pablo u 88.
Večeras još igraju West Ham – Manchester City, a u nedjelju se sasataju Queens Park Rangers – Reading, te Liverpool – Newcastle.
Vodstvo na ljestvici preuzeo je Manchester United sa 24 boda, Chelsea je drugi sa 23, a Manchester City treći sa 21 uz utakmicu manje.