Dodijeljene ”Critics’ Choice” TV nagrade – provjerite dobitnike!

CriticsChoice dodijeljene howard penny

Treća godišnja dodjela nagrada kritičara najboljim televizijskim serijama prošla je ‘šareno’: skoro svaka serija i televizijska kuća dobili su barem po jednu nagradu

Od dobitnika svakako treba istaknuti Teoriju velikog praska koja je proglašena najboljom humorističnom serijom te biografsku dramu Behind the Candelabra koja je pobijedila u kategoriji najboljeg filma / mini serije.

kao izjednačeni nagradu ponijeli Na putu prema dolje i Igra prijestolja.

Teorija velikog praska dobila je još dvije nagrade (Simon Helberg kao Howard i Kaley Cuoco kao Penny u kategorijama najboljih sporednih glumaca u humorističnoj seriji) tako da se može proglasiti i pobjednicom noćašnje dodjele.

Behind the Candelabra i Na putu prema dolje dobili su još po jednu nagradu: Michael Douglas može biti i više nego zadovoljan nagradom za najboljeg glumca u filmu / mini seriji, a Bryan Cranston kao Walter White je po nekima konačno zasluženo osvojio nagradu za najboljeg glumca u dramskoj seriji.

Najvećim gubitnikom može se proglasiti Američka horor priča: Ludnica jer je od šest nominacija osvojila samo dvije nagrade i to u onim ‘manjim’ kategorijama: Zachary Quinto i Sarah Paulson proglašeni su najboljim sporednim glumcima u filmu / mini seriji.

Objavljeni su i nazivi serija kojima se struka najviše veseli u nadolazećoj sezoni, a serija Bunheads (ABC Family) proglašena je kao najinspirativnija. Ove godine su kritičari odali priznanje Bobu Newhartu, legendarnom glumcu i stand-up komičaru koji se nedavno pojavio i u Teoriji velikog praska kao veliki idol Sheldona i Leonarda.

Ovu nedjelju, 16. lipnja održat će se objava nagrada Daytime Emmy, a objava nominacija za Primetime Emmy slijedi 18. srpnja.

POPIS DOBITNIKA
NAJBOLJA HUMORISTIČNA SERIJA

Teorija velikog praska – CBS
Louie – FX
Sredina – ABC
Nova cura – FOX
Parks and Recreation – NBC
Potpredsjednica – HBO

NAJBOLJI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI

Don Cheadle (Kuća laži) – Showtime
Louis C.K. (Louie) – FX
Jake Johnson (Nova cura) – FOX
Jim Parsons (Teorija velikog praska) – CBS
Adam Scott (Parks and Recreation) – NBC
Jeremy Sisto (Čistilište u predgrađu) – ABC

NAJBOLJA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI

Laura Dern (Prosvjetljenje) – HBO
Zooey Deschanel (Nova cura) – FOX
Lena Dunham (Djevojke) – HBO
Sutton Foster (Bunheads) – ABC Family
Julia Louis-Dreyfus (Potpredsjednica) – HBO
Amy Poehler (Parks and Recreation) – NBC

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI

Max Greenfield (Nova cura) – FOX
Simon Helberg (Teorija velikog praska) – CBS
Alex Karpovsky (Djevojke) – HBO
Adam Pally (Sretni svršetci) – ABC
Chris Pratt (Parks and Recreation) – NBC
Danny Pudi (Klub otpisanih) – NBC

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI – izjednačeno

Carly Chaikin (Čistilište u predgrađu) – ABC
Kaley Cuoco (Teorija velikog praska) – CBS
Sarah Hyland (Moderna obitelj) – ABC
Melissa Rauch (Teorija velikog praska) – CBS
Eden Sher (Sredina) – ABC
Casey Wilson (Sretni svršetci) – ABC

NAJBOLJA GOSTUJUĆA ULOGA U HUMORISTIČNOJ SERIJI

Melissa Leo (Louie) – FX
David Lynch (Louie) – FX
Bob Newhart (Teorija velikog praska) – CBS
Patton Oswalt (Parks and Recreation) – NBC
Molly Shannon (Prosvjetljenje) – HBO
Patrick Wilson (Djevojke) – HBO
NAJBOLJA DRAMSKA SERIJA – izjednačeno

The Americans – FX
Na putu prema dolje – AMC
Downton Abbey – PBS
Igra prijestolja – HBO
Dobra žena – CBS
Domovina – Showtime

NAJBOLJI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI

Bryan Cranston (Na putu prema dolje) – AMC
Damian Lewis (Domovina) – Showtime
Andrew Lincoln (Živi mrtvaci) – AMC
Timothy Olyphant (Pravednik) – FX
Matthew Rhys (The Americans) – FX
Kevin Spacey (House of Cards) – Netflix

NAJBOLJA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI

Claire Danes (Domovina) – Showtime
Vera Farmiga (Bates Motel) – A&E
Julianna Margulies (Dobra žena) – CBS
Tatiana Maslany (Orphan Black) – BBC America
Elisabeth Moss (Momci s Madisona) – AMC
Keri Russell (The Americans) – FX

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI

Jonathan Banks (Na putu prema dolje) – AMC
Nikolaj Coster-Waldau (Igra prijestolja) – HBO
Michael Cudlitz (Southland) – TNT
Noah Emmerich (The Americans) – FX
Walton Goggins (Pravednik) – FX
Corey Stoll (House of Cards) – Netflix
NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI

Jennifer Carpenter (Dexter) – Showtime
Emilia Clarke (Igra prijestolja) – HBO
Anna Gunn (Na putu prema dolje) – AMC
Regina King (Southland) – TNT
Monica Potter (Roditelji i djeca) – NBC
Abigail Spencer (Rectify) – Sundance

NAJBOLJA GOSTUJUĆA ULOGA U DRAMSKOJ SERIJI

Jim Beaver (Pravednik) – FX
Jane Fonda (Uredništvo) – HBO
Martha Plimpton (Dobra žena) – CBS
Carrie Preston (Dobra žena) – CBS
Diana Rigg (Igra prijestolja) – HBO
Jimmy Smits (Sinovi anarhije) – FX

NAJBOLJI FILM ILI MINI SERIJA

Američka horor priča: Ludnica – FX
Behind the Candelabra – HBO
The Crimson Petal and the White – Encore
U žarištu – BBC America
Political Animals – USA
Top of the Lake – Sundance

NAJBOLJI GLUMAC U FILMU ILI MINI SERIJI

Benedict Cumberbatch (Svršetak parade) – HBO
Matt Damon (Behind the Candelabra) – HBO
Michael Douglas (Behind the Candelabra) – HBO
Toby Jones (The Girl) – HBO
Al Pacino (Phil Spector) – HBO
Dominic West (U žarištu) – BBC America

NAJBOLJA GLUMICA U FILMU ILI MINI SERIJI

Angela Bassett (Betty & Coretta) – Lifetime
Romola Garai (U žarištu) – BBC America
Rebecca Hall (Svršetak parade) – HBO
Jessica Lange (Američka horor priča: Ludnica) – FX
Elisabeth Moss (Top of the Lake) – Sundance
Sigourney Weaver (Political Animals) – USA

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U FILMU ILI MINI SERIJI

James Cromwell (Američka horor priča: Ludnica) – FX
Peter Mullan (Top of the Lake) – Sundance
Zachary Quinto (Američka horor priča: Ludnica) – FX
Sebastian Stan (Political Animals) – USA
David Wenham (Top of the Lake) – Sundance
Thomas M. Wright (Top of the Lake) – Sundance

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U FILMU ILI MINI SERIJI

Ellen Burstyn (Political Animals) – USA
Sienna Miller (The Girl) – HBO
Sarah Paulson (Američka horor priča: Ludnica) – FX
Lily Rabe (Američka horor priča: Ludnica) – FX
Imelda Staunton (The Girl) – HBO
Alfre Woodard (Steel Magnolias) – Lifetime
NAJBOLJA REALITY SERIJA – izjednačeno

Duck Dynasty – A&E
The Moment – USA
Zalagaonica – History Channel
Push Girls – Sundance
Small Town Security – AMC
Wild Things with Dominic Monaghan – BBC America

NAJBOLJA REALITY SERIJA NATJECATELJSKOG TIPA

Chopped – Food Network
Face Off – Syfy
Shark Tank – ABC
Znate li plesati – FOX
Survivor – CBS
The Voice – NBC

NAJBOLJI VODITELJ REALITY SHOW-a

Tom Bergeron (Ples sa zvijezdama) – ABC
Cat Deeley (Znate li plesati) – FOX
Gordon Ramsay (Hell’s Kitchen/Masterchef) – FOX
RuPaul (RuPaul’s Drag Race) – Logo
Ryan Seacrest (American Idol) – FOX
Kurt Warner (The Moment) – USA

NAJBOLJI TALK SHOW

Conan – TBS
The Daily Show with Jon Stewart – Comedy Central
The Ellen DeGeneres Show – Warner Brothers Television Distribution
Jimmy Kimmel Live! – ABC
Late Night with Jimmy Fallon – NBC
Marie – Hallmark Channel

NAJBOLJA ANIMIRANA SERIJA

Adventure Time – Cartoon Network
Archer – FX
Phineas i Ferb – Disney Channel
Regular Show – Cartoon Network
Simpsoni – FOX
Ratovi zvijezda: Ratovi klonova – Cartoon Network

POSEBNE NAGRADE
NAJIŠČEKIVANIJE NOVE SERIJE

The Bridge – FX
Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. – ABC
Masters of Sex – Showtime
The Michael J. Fox Show – NBC
Ray Donovan – Showtime
Under the Dome – CBS

PRIZNANJE KRITIČARA TELEVIZIJSKOJ LEGENDI: Bob Newhart

NAGRADA ZA NAJINSPIRATIVNIJU SERIJU: Bunheads – ABC Family

DL/MojTv.hr