Dinamo slavio u derbiju protiv Rijeke

dinamo

U derbiju i posljednjem susretu 20. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Rijeke s uvjerljivih 4:1

Bila je to utakmica u kojoj je Rijeka, koja se u zimskom roku pojačala, tražila priliku da zakomplicira stanje na vrhu ljestvice. Dinamo je dvoboj s Riječanima dočekao nakon neočekivanog poraza kod Osijeka u odgođenom susretu 19. kola, no Modri su uspjeli ostvariti važnu pobjedu.

Dinamo je načeo mrežu momčadi s Kantride već u sedmoj minuti pogotkom Ivana Krstanovića, a tada je na scenu stupio Duje Čop. Napadač Modrih ostvario je hat-trick, odnosno postigao je tri pogotka (22, 25, 50). Poraz Rijeke ublažio je Leon Benko pogotkom u 62. minuti.

Dinamo je tako uoči velikog derbija na Poljudu sljedećeg vikenda zadržao osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Hajduka.