Clippersi deklasirali Boston

Los Angeles Clippersi razbili su Boston Celticse sa 106:77 za svoju 15. uzastopnu pobjedu

Clippersi (23-6) su nastavili dokazivati da su legitimni  pretendenti za titulu, a sinoć su slavili uz ujednačen doprinos zvijezda i igrača s klupe, poput Matta Barnesa (21 koš) i Jamala Crawforda (17). Svih 11 igrača zabilo je. Kod Bostona Kevin Garnett ubacio je 16, no njegovoj momčadi to nije pomoglo te je upisala peti poraz u zadnjih sedam utakmica.

Boston je bio ograničen na samo 40 posto šuta iz igre, a u zadnjoj četvrtini bio je nadigran 24:10. Rajon Rondo, vodeći u ligi po broju asistencija, utakmicu je završio sa samo šest asistencija i deset pogodaka, a Paul Pierce je dodao 12 poena. Los Angeles je poveo s 30:20 nakon prve četvrtine i onda je postepeno povećavao prednost nakon svakog odmora. Blake Griffin je razveselio domaću publiku s 15 pogodaka i osam skokova.

Po 16. pobjedu u nizu Clippersi će krenuti protiv Utah Jazza.

U drugom ogledu dana Oklahoma City je nakon produžetka sa 111:105 bio bolji od Dallasa. Kevin Durant ubacio je 40 poena, no ništa u produžetku, a Russel Westbrook je osam od svojih ukupno 16 postigao u dodatnom vremenu, koje je tricom za izjednačenje sa zvukom sirene omogućio Darren Collison (32 koša). Chris Kaman je dodao 17 koševa, a Shawn Marion 14 za Mavse. Dirk Nowizki, kojemu je ovo bila druga utakmica od operacije koljena, upisao je devet koševa i šest skokova.

Rezultati NBA lige

Oklahoma City Thunder – Dallas Mavericks 111:105 (produžetak)

3. Portland 14 13 .519 7 1/2
4. Minnesota 13 13 .500 8