Skip to content

Ciboni hrvatski dvoboj protiv Zadra

cibona zadar Marko Lukunic PIXSELL

U hrvatskom dvoboju u devetome kolu regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović nadigrala Zadar 91:74 (18:14, 21:26, 26:17, 26:17)

Zadrani su uspijevali držati rezultatski priključak do sredine treće četvrtine. Štoviše, gosti su na poluvremenu i vodili 40:39. U 25. minuti Vukovi su imali “mršavu” prednost od 51:49, no onda su krenuli u furioznu završnicu u kojoj je do izražaja došla njihova dulja klupa. U prvih pet minuta posljednje četvrtine zagrebački je sastav napravio seriju 18:4 za vodstvo 83:61 i riješio pitanje pobjednika.

Matt Janning ubacio je 22 koša za Cibonu, Darryle Strawberry je dodao 15, a Dario Šarić 14 kod pobjednika. U momčadi Zadra najučinkovitiji je bio Andrew Lawrence sa 17 poena, a Toni Dijan dodao je 11.

Nakon devet kola Cibona ima šest pobjeda i tri poraza, a Zadar tri pobjede i šest poraza.

Cedevita večeras igra s Union Olimpijom. (Marko Lukunić/PIXSELL, HRT)