Brooklyn Nets bolji od Toronto Raptorsa

Brooklyn Nets su "krstili" svoj novi Barclays Centar pobjedom od 107-100 nad Toronto Raptorsima u subotu kao prva veća profesionalna momčad u 55 godina koja Brooklyn naziva svojim domom.

Netsi su vodili 13 koševa u trećoj četvrtini, ali su morali zadržati Raptorse koji su im se približili na 97-95 65 sekundi prije kraja i odvojili se tricom Brooka Lopeza.
Centar Lopez je prevodio Netse sa 27 pogodaka, dok je Kyle Lowry zabio 28 koševa, a DeMar DeRozan 25 za Toronto, kojem je ovo drugi uzastopni poraz od početka sezone.
Netsi koji su se preselili u Brooklyn iz New Jerseya, trebali su svoju prvu utakmicu odigrati u četvrtak protiv gradskih rivala Knicksa, ali je utakmica odgođena zbog problema s oriometom uzorkovanih uraganom Sandy.
U drugoj utakmici na Istočnoj obali Paul Pierce je zabio 27 koševa u prvoj pobjedi Boston Celticsa ove sezone od 89-86 nad Washington Wizardsima.
Rajon Rondo je utakmicu završio sa 12 koševa i 12 asistencija, dok je Kevin Garnett postigao 15 pogodaka. Nakon što su u nekoliko navrata propustili dvoznamenkasto vodstvo, uključujući i 10 razlike u zadnjoj četvrtini, Celticsi (1-2) su zadržali Washington bez postignutog pogotka zadnjih 2:56 minute.
Jordan Crawford je bio najučinkovitiji kod Wizardsa (0-2) sa 21 pogotkom, dok je Kevin Seraphin postigao 19.
Napeto je sinoć bilo u Indiani gdje su Pacersi pobijedili Sacramento Kingse 106-98 tek nakon dva produžetka.
Pacersi su zaustavili Sacramento na samo sedam poena sa šutom od 3 od 19 u dva produžetka. David West je predvodio trojicu igrača s dvoznamenkastim učinkom sa 18 koševa i 18 skokova Pacerse, a slijedili su ga Paul George (16 koševa, 17 skokova) i Roy Hibbert (12 koševa, 10 skokova) dok je George Hill postigao također 18 pogodaka, uključujući prva dva koša na početku drugog produžetka kada se Indiana odvojila. Marcus Thornton je za Kingse zabio 26 koševa, dok je DeMarcus Cousins upisao 21 koš i 13 skokova.
Pacersi su zahvaljujući sjajnoj obrani zadržali sva tri protivnika ove sezone na manje od 40 posto šuta iz igre, uključujući i Kingse koji su imali 36 posto.