San Antonio Spursi sa 109:103 pobijedili Philadelphia 76-erse

Spurs Philadelphia

Sinoć su odigrana samo četiri susreta u NBA ligi, a u najzanimljivijem su San Antonio Spursi sa 109:103 pobijedili Philadelphia 76-erse, momčad koja je otvorila sezonu s omjerom 0-17, još nema niti jednu pobjedu!

Sixersi (13-4) su samo na utakmicu do izjednačenja negativnog rekorda New Jersey Netsa, koji su upisali 18 poraza u nizu.

Philadelphia je 25 poena minusa iz prvog poluvremena smanjila na samo pet u završnici utakmice, ali nije uspjela više od toga.

Kawhi Leonard zabio je 26, uz 10 skokova i četiri asistencije za Spurse, koji su bili bez Duncana i Parkera. Nadomjestio ih je australski centar Aron Baynes s učinkom karijere od 15 koševa i devet skokova za San Antonio, kojemu je ovo osma pobjedu u nizu. Kod poraženih Michael Carter-Williams ostvario je 24 poena, 11 skokova i sedam dodavanja.

Washington Wizardsi su sa 107:86 nadvisili Miami Heat predvođeni Rasualom Butlerom (23) i Johnom Wallom (18). Wall je dodao u 13 asistencija, a centar Marcin Gortat je ostvario 15 koševa i 10 skokova za Wizardse (10-5). Chris Bosh je s 21 poenom predvodio Heat (9-8), dok je Dwyane Wade upisao 20 koševa.

Denver Nuggetsi (9-8) su vodili s 22 poena u prvom poluvremenu, da bi Utah Jazz u završnim trenucima propustio nekoliko prilika za izjednačenje ili čak i vodstvo. Na kraju je ipak Denver pobijedio 103:101 zahvaljujući košu Tya Lawsona i dva pogođena slobodna bacanja Darrella Arthura u zadnjim sekundama. Lawson je završio s 15 koševa i 12 dodavanja. Nuggetsima je ovo osma pobjeda u posljednjih 10 utakmica.

LA Clippersi su uvjerljivo sa 127:101 bili bolji od Timberwolvesa. Blake Griffin zabio je 23, kao i J.J. Redick, koji je zabio sedam od 11 šuteva, uključujući četiri trice iz pet pokušaja. (Foto: Matt Slocum/AP, HRT)