Pogledajte Realovu proslavu na trgu Cibeles

modric-proslava
Ulicama španjolske prijestolnice Madrida sinoć su vladali euforija i očaj, ovisno o tome je li se radilo o navijačima novog europskog prvaka Reala ili Atletica, koji je izgubio 4:1 u produžetku finala Lige prvaka u Lisabonu

{youtube}kQNUrDYIHHo|500|400|0{/youtube}

Deseci tisuća navijača Reala okupirali su trg Cibeles, tradicionalno mjesto gdje Kraljevski klub slavi pobjede, a trg oko kipa božice Cibele doslovno je eksplodirao kada se oko 4.30 sati ujutro pojavio autobus s igračima Reala.

Luka Modrić za HRT: Pobjedu poklanjam svima koji proživljajaju teške trenutke

Modrić i suigrači upali na Ancelottijevu pressicu

Nikad u životu nisam bila nervoznija sve do 93. minute, a zatim nikad nisam bila sretnija, rekla je 30-godišnja Sancha Rodriguez, koja je s brojnim navijačima Reala dvoboj gledala na stadionu Bernabeu. Pogodak Sergija Ramosa u 93. minuti nakon udarca iz kuta našega Luke Modrića već je proglašen najvrjednijim golom u povijesti slavnoga kluba.

Hrvatski je veznjak s pozornice pjevao Campeones, campeones, a njegov suigrač Alvaro Arbeloa najavio je da sutra šišaju Modrića.

Kako je izgledala proslava, koja je trajala cijelu noć, pogledajte u videozapisu.

I dok je “bijeli” dio Madrida slavio, na Atleticovu stadionu Calderon vladali su tišina i suze. Atletico je prije sedam dana proslavio naslov prvaka Španjolske, no poraz u finalu Lige prvaka, kada su ih dvije minute dijelile od prvog naslova prvaka Europe, bio je previše za neutješne navijače.

Da smo izgubili 4:1 u regularnom dijelu bilo bi mi lakše. Ovako, sekunde su nas dijelile od velike pobjede, a onda je došao šok, rekao je navijač Atletica Aitor Ramos. (Foto: Victor Carretero, HRT)