Odlična utakmica na Kantridi. Dinamo nadoknadio vodstvo Rijeke 2:0

rijeka dinamo

Zaostala utakmica jesenskog dijela sezone MaxTV prve hrvatske nogometne lige donijela nam je zanimljiv dvoboj Rijeke i Dinama koji je odigran pred prepunom Kantridom. Iako su domaćini vodili 2:0 golovina Anasa Sharbinija i Andreja Kramarića, gosti iz Zagreba su dvama golovima Alena Halilovića anulirali prednost i ‘izvukli’ bod

Utakmica je počela loše za Dinamo. Nakon samo nekoliko minuta igre ozlijedio se Lee Addy i morao je napustiti travnjak. U igru je ušao mladi Šimunović.

U 13. minuti domaćini dolaze u vodstvo nakon lijepe solo akcije Anasa Sharbinija. On je dohvatio jednu dubinsku loptu, dva puta ‘zavaljao’ Limu i pucao s 8-9 metara. Lopta je zahvatila Josipa Šimunića i odsjela iza leđa Dinamovog vratara Antonija Ježine.

Rijeka je nakon postignutog pogotka dominirala na terenu, a Zoran Mamić je već u 39. minuti iz igre izvadio Brazilca Cleytona koji nije uspio nametnuti svoj stil igre. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Dinamo je bolje ušao u drugi dio. Napadali su domaće, ali bez konkretnijeg uspjeha. Međutim, u 54. minuti Arijan Ademi udara Sharbinija u šesnaestercu i sudac Zlatko šimčić pokazuje na bijelu točku. Precizan je bio Andrej Kramarić, igrač koji je prvi dvoboj ova dva kluba odigrao u dresu Dinama, a sada zabija za Rijeku. Domaći su poveli 2:0 i činilo se kako će lakoćom privesti utakmicu kraju.

No, dvama golovima Alena Halilovića stvari su vraćene na početak. Prvi gol zabio je nakon sjajne asistencije petom Duje Čopa, a drugi iz okreta na dodavanje Juniora Fernandesa. (Foto: Nel Pavletic/PIXSELL, Dalje)