din

Nakon sramoćenja u europskom nastupu protiv Red Bull Salzburga Dinamo je u 15. kolu Prvog HNL-a remizirao u gradskom derbiju sa Zagrebom u Kranjčevićevoj (0:0). To je četvrti remi hrvatskog prvaka ove sezone i druga uzastopna utakmica s rezultatom 0:0 u HNL-u, prošle subote odabranici Zorana Mamića nisu uspjeli zabiti gol ni Splitu.

U 21. minuti Marko Pjaca pucao je iznad gola, bila je to prva dobra prilika, a osam minuta kasnije uzvratio je Stepčić iz slobodnog udarca, no odličnom intervencijom spasio je modre vratar Eduardo.

Zagreb je novu dobru šansu imao u 49. minuti, udarac glavom Medića zaustavio je Sigali. Dvije minute kasnije prijeti Pjaca s 10-ak metara.

U 68. minuti Jurendić je zbog drugog žutog kartona isključen i Dinamo je sad s igračem više. Desetak minuta kasnije tik uz vratnicu Zagrebovog gola pucao je Henriquez s ruba šesnaesterca.

Iako s igračem manje, Zagreb je složio dvije lijepe prigode. U 83. minuti Boban se lijepo okrenuo i pucao s osam metara, ali Pinto je blokirao udarac. U 87. minuti Boban je izašao sam pred Eduarda, koji je udarac nekako obranio.

U trećoj minuti sudačke nadoknade mogao je pobjedu Dinamu donijeti Soudani, ušao je iskosa i pucao, no pogodio je vanjski dio mreže.