Matijašević do bronce u Južnoj Koreji

matijasevic-petra
Posljednjeg dana G2 turnira u taekwondou, koji se održao u Gyeongju u Južnoj Koreji, a koji se boduje za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru 2016., Splićanka Petra Matijašević stigla je do drugog hrvatskog odličja osvojivši broncu u kategoriji do 67 kilograma.

Matijašević je u prvom kolu pobijedila domaću natjecateljicu Myung-Jin Kim sa 6:5, u drugom je uvjerljivo svladala Britanku Taylor Shaw s 12:3, a uvjerljiva je bila i u osmini finala svladavši Uzbekistanku Šahlu Hakimovu s 11:3.

U borbi za medalju hrvatska taekwondoistica pobijedila je Španjolku Luu Mariju Pineiro Devesu s 2:1 da bi u polufinalu izgubila zlatnim bodom od Južnokorejke Yiga-Rim s 5:4.

Trećim mjestom Matijašević je zaslužila i 7,2 boda u olimpijskom rankingu te se uz Luciju Zaninović jedina u Hrvatsku vraća s osvojenom medaljom na azijskoj turneji. (foto: taekwondo.hr, HRT)