Košarkaši Cedevite i Cibone ostvarili pobjede u 14. kolu regionalne ABA lige

cedevita-krka 3

Cedevita je slavila u Domu sportova protiv Krke iz Novog Mesta, Cibona je priredila preokret u gostima kod ljubljanske Union Olimpije, a Zadar je izgubio kod Igokee

Košarkaši Cedevite lako su stigli do desete pobjede slavivši u Domu sportova protiv Krke iz Novog Mesta s uvjerljivih 100:75 (29:15, 26:24, 24:16, 21:20).

Cedevita je izvrsno otvorila utakmicu te već nakon deset minuta imala 14 koševa prednosti. U nastavku susreta mirno je povećavala prednost te još jednim naletom u trećoj četvrtini slomila otpor slovenskih košarkaša.

Najraspoloženiji u redovima Cedevite bili su Roko-Leni Ukić s 20 koševa, sedam skokova i osam asistencija te Nemanja Gordić sa 16 koševa i šest asistencija. Krku je predvodio Erjon Kastrati s 20 koševa.

Cibona slavila u Ljubljani

Košarkaši Cibone ostvarili su svoju petu uzastopnu pobjedu i to u gostima kod Union Olimpije, kod koje su slavili sa 77:74 (28:19, 22:16, 13:23, 11:19).

Vukovi s Tuškanca loše su otvorili utakmicu te su na odmor otišli sa zaostatkom od 15 koševa. No, u nastavku je uslijedio preokret. Uoči posljednje četvrtine Cibona je stigla na samo pet koševa zaostatka. Iako je bila blizu da preuzme vodstvo, Union Olimpija je ipak održavala prednost sve do samog kraja. U posljednju minutu Cibona je ušla sa zaostatkom 74:71, ali je zatim sa šest uzastopnih koševa uspjela stići do osme pobjede u sezoni.

Najzaslužniji za slavlje Cibone bili su Ivan Siriščević i Jure Lalić sa po 16 koševa, a Lalić je skupio i pet skokova. Union Olimpiju predvodio je Dino Murić s 18 koševa i 11 skokova.

Prekinut niz Zadra

Košarkaši Zadra nisu uspjeli nastaviti niz pobjeda. U gostima kod Igokee Zadrani su izgubili sa 71:56 (19:13, 18:19, 15:9, 19:15) i prekinuli niz od četiri pobjede.

Zadar je cijelu utakmicu bio u zaostatku i nije uspijevao anulirati zaostatak. Jedini dvoznamenkasti u zadarskim redovima bio je kapetan Ive Ivanov s 14 koševa, a Igokeu je predvodio Nikola Dragović s 14 koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda s 13 pobjeda i susretom manje, a Cedevita je treća s deset pobjeda i četiri poraza. Cibona je peta s osam pobjeda i šest poraza, a Zadar drži osmo mjesto sa šest pobjeda i osam poraza.

14. Levski Sofija 13 1 12 875-1090 14

Roko Ukić (playmaker Cedevite): “Ovo je bila bitna utakmica da upišemo dva boda, da izbrišemo malo lošiji dojam s utakmice protiv Szolnokija i da budemo zadovoljni za Božić. Mislim da smo imali odličan ulaz u utakmicu. Napravili smo ranu razliku i to smo manje-više održavali tokom cijele utakmice, uz neke sitne padove. Sve je funkcioniralo kako treba i ovo je vjerojatno naša najbolja utakmica u Domu sportova ove sezone.”

Jasmin Repeša (trener Cedevite): “Mislim da smo igrali jednu solidnu utakmicu, s nekim sitnim oscilacijama u obaveznom dijelu. Plašio sam se utakmice protiv Szolnokija i ove danas jer smo izgubili ritam treninga. No, uspjeli smo se u ova dva dana od Szolnokija oporaviti i danas smo izgledali bolje. Meni nije drago uoči blagdana igrati doma jer htjeli ili ne htjeli, život doma za vrijeme blagdana nosi svoje. Od toga jesu li kupljeni pokloni, pripremljeni kolači, ovo ili ono i to je tako. S jedne strane bio je umor, s druge strane blagdani i s treće strane kalendar, tako da je bilo puno razloga da imamo budnost više uoči ove utakmice.”

Aleksandar Džikić (trener Krke): “Cedevita nas je iznenadila svojom brzom igrom, snažnom igrom u reketu i agresivnom obranom i dobrim skokom. Prije tri danas smo odigrali jednu fenomenalnu utakmicu, a danas jednu vrlo lošu. Nije problem kad te dobije Cedevita. To je euroligaška ekipa. No, bitan je način na koji igraš i kako braniš svoje ime. Profesionalni sportaš ima jednu stvar u karijeri, a to je reputacija, odnosno ono što drugi misle o njemu. Ja imam neke dječake koji to tek trebaju naučiti.”