Skip to content

Hrvatski rukometaši uvjerljivo nad Iranom

Hrvatski rukometaši u svom su trećem nastupu na Svjetskom prvenstvu upisali i treće slavlje te su nastavili stopostotan učinak na svjetskoj smotri

hrv iran

Hrvatska rukometna reprezentacija deklasirala je Iran pobijedivši s 19 golova razlike (41:22). Zlatko Horvat s 12 pogodaka najbolji je igrač utakmice

Za razliku od teško izborenih pobjeda protiv Austrije (32:30) i Tunisa (28:25) hrvatski rukometaši su protiv Iranaca pitanje pobjednika riješili vrlo brzo, u 22. minuti imali su prednost od 17:8, na poluvremenu 19:13, da bi nakraju došli do velikih 19 pogodaka razlike.

Izbornik Slavko Goluža je iskoristio utakmicu s Iranom da odmori neke važne igrače, te da šansu onima koji su malo igrali, a svi hrvatski igrači koji su igrali, upisali su se u strijelce.

Najbolji strijelac Hrvatske na ovoj utakmici bio je Zlatko Horvat s 12 pogodaka, Igor Karačić i Ivan Slišković su imali po pet zgoditaka, dok je na vratima izvrstan bio Filip Ivić s čak 19 obrana. Kod Iranaca je najučinkovitiji bio Sajad Esteki s šest zgoditaka.

U utorak je dan odmora, a u susretu četvrtog kola hrvatski rukometaši će u srijedu igrati s Makedonijom. Foto: Goran Stanzl/PIXSELL, hrt

See also  Liga prvaka: Dinamo danas protiv Ludogorca