Hajduk je u gradskom derbiju u sklopu 18. kola HNL-a pobijedio Split s 2:1 u susretu u kojemu su ‘bili’ nakon 98 dana na Poljudu ponovno zaigrali pred svojom publikom

haj st

Bila je to utakmica u kojoj je, posebno u prvom poluvremenu, izrazito dominirao Tudorov sastav, koji je više nego zasluženo pobijedio iako je bio praktički bez obrambene linije, izostali su kapetan Maloča i stoper Milović.

Hajduk je na samom početku jako pritisnuo Split te je došao u vodstvo efektnim autogolom Ibriksa u šestoj minuti. On je petom prevario svog vratara.

Na 2:0 povisio je Antonio Milić nakon asistencije Caktaša iz kornera u 16. minuti. Split je smanjio preko Ivana Jukića u 69. minuti, bio je to lijep volej s 18 metara. U samoj završnici Hajduk je preko Milevskoga imao još nekoliko dobrih prilika za uvjerljiviju pobjedu.

Kolika je bila nadmoć Hajduka govori podatak da je pobjednička momčad upisala 19 udaraca na gol, a poražena – jedan.

Specifična okolnost ovog susreta je povratak gledatelja na Poljud nakon tri utakmice kazne – praznih tribina – za Hajduk. Kako je prije toga susret s Rijekom odigran u Dugopolju, ovo je bila prva utakmica Hajduka pred navijačima na Poljudu od 31. kolovoza i derbija s Dinamom.

Rezultati utakmica 18. kola Prve HNL i ljestvica:

Petak:
Zagreb – Istra 1961 1-0 (Obšivač 15-ag)

Subota:
Dinamo – Rijeka 3-0 (Ademi 40, Henriquez 50, Čop 85)
Zadar – Lokomotiva 2-5 (Solomon 5, Buljat 19-11m/Prenga 7, Pavičić 11, 77-11m, Doležal 25, Ikić-ag 90+1)