Dinamu derbi i jesenski naslov

dinamo

Vodeći Dinamo je u derbiju 18. kola HNL-a pobijedio najvećeg konkurenta Rijeku s 3:0, pa je kolo prije kraja jesenskog dijela prvenstva stekao sedam bodova prednosti

dinamo

Modre je u vodstvo doveo Arijan Ademi u 39. minuti udarcem s 12 metara nakon što je lijepo utrčao u prostor, a na 2:0 povisio je Henriquez. Najveći dio posla za drugi gol domaćina u 52. minuti obavio je Domagoj Antolić, koji je oteo loptu i dodao strijelcu.

Konačan rezultat piostavio je Duje Čop nakon lijepe akcije u 85. minuti.

Riječani su mogli i bolje proći, ali tragičar je bio Andrej Kramarić. Možda ključan promašaj dogodio se u 15. minuti, kod rezultata 0:0 on je imao stopostotnu priliku, oslobodio se svog čuvara i vratara, ali onda je poslao loptu preko gola.

Jesenski prvak bio je nadmoćniji, imao 18 udaraca na gol i osam u okvri gola, a Rijeka je imala šest udaraca, od čega dva u okvir gola. (Foto: Jurica Galoić/PIXSELL, HRT)