Dinamo jedva pobijedio Zadar

dinamo zadar

Dinamo je dva kola zaredom gostovao kod momčadi na dnu HNL ljestvice, a nakon poraza u Osijeku, umalo su kiksali i u 29. kolu na Stanovima pred 3000 gledatelja. Pobijedili su “modri” 2-1, ali je Zadar pružio žestok otpor iako se tako nije činilo nakon 25 minuta.

Poveli su već u 4. minuti nakon jakog udarca Fernandesa s 20-ak metara iskosa s lijeve strane, a na 2-0 povisio je Duje Čop u 25. minuti kada je sjajno prošao nekoliko domaćih igrača, ušao u kazneni prostor te iskosa s desne strane odlično pogodio.

U nastavku su domaći bili znatno bolji, a u 71. minuti zaostatak je smanjio Tadić. Samo četiri minute prije kraja Weitzer je pogodio stativu, a u sudačkoj nadoknadi su dinamovci loptu izbijali s gol-crte za treću pobjedu nad Zadrom u 4. međusobnoj ovosezonskoj utakmici.

– Samo nas je dobra vila odvela do pobjede. Zadovoljan sam pobjedom, ali ne i načinom na koji smo došli do nje – rekao je trener Zoran Mamić.

Dinamo je na vrhu ljestvice s 11 bodova više od drugoplasirane Rijeke. Zadar je na 7. mjestu. (Narod.hr)

Utakmica u Sigetu bila je možda i najbolja u HNL-u ove sezone, a domaći sastav je nakon što je prvo poluvrijeme izgubio s 0-3, u drugom dijelu napravio podvig i došao do boda. Gosti iz Koprivnice su u prvom dijelu igrali sjajno i pogocima Denisa Glavine (5,30) i veterana Davora Vugrinca (45-11m) došli do vodstva od čak 3-0.

No, u drugom dijelu je Hrvatski dragovoljac krenuo na sve ili ništa. Prvo je u 49. minuti Ivan Božić smanjio na 1-3, pa je u 55. minuti Stipe Bačelić-Grgić postigao zgoditak za 2-3, da bi Božić u 73. minuti iz penala dovršio nevjerojatan preokret.