Dinamo golijadom na Maksimiru svladao Osijek 5:0

din os

U 13. kolu Prve HNL nogometaši Dinama su na Maksimiru u svakom pogledu nadigrali momčad Osijeka s 5:0

din os

Dinamo je na samom početku pokazao dominaciju na terenu. Duje Čop je u desetoj minuti nakon izvrsne asistencije Soudanija odlično reagirao i zatresao mrežu Osijeka za 1:0. Do kraja prvog dijela Modri su konstantno napadali, dok je Osijek jedva prelazio polovicu terena.

U nastavku susreta Dinamo je nastavio s odličnom igrom. U 51. minuti francuski branič Jeremy Taravel zabija za 2:0, a samo dvije minute poslije na 3:0 povećao je Soudani na asistenciju Brozovića.

U 61. minuti u igru ulazi Junior Fernandez, kojemu je ovo bio prvi nastup za Dinamo u prvenstvu nakon loma noge. Da je ta izmjena bio odličan potez pokazalo se nakon samo jedne minute. Soudani je ubacio, a odlični Čileanac je s tri metra zakucao loptu glavom u gol.

Konačan rezultat postavio je u 70. minuti opet Soudani opalivši loptu sa 17 metara.

Zbog sinoćnjeg incidenta u kojem su propucana dva mladića, čini se u sukobu dviju suprotstavljenih frakcija Bad Blue Boysa, utakmica je proglašena visokog rizika, pa je Maksimir bio pod opsadom policije. Nažalost, atmosfera je bila sve, samo ne nogometna. Na Sjeveru su BBB navijali protiv Dinamove uprave, dok na zapadnu tribinu smještena frakcija BBB koja podupire čelnike hrvatskog prvaka.

Novom pobjedom Dinamo je učvrstio prvu poziciju na ljestvici s 35 bodova, druga Rijeka ima 28 bodova i utakmicu manje, a treći je Hajduk s 20 bodova.

Danas još na Kantridi Rijeka dočekuje Split. Utakmica počinje u 19 sati. (HRT, foto: Pixsell)