CO Zagreb svladao Dubravu i osvojio Kup

co zagreb
Rukometaši CO Zagreba osvojili su svoj 21. Kup pobijedivši u Umagu u finalu Dubravu 39:31 (19:11)

co zagreb

U susret je odlično ušao CO Zagreb koji je u napadu vrlo lako pronalazio put do suparničke mreže, dok je u obrani vrlo lako sprječavao bilo kakav Dubravin pokušaj stoga je nakon deset minuta igre bilo 8:0. Prvi pogodak za Dubravu postiže Ivan Dumenčić u 11. minuti susreta, a nakon toga nastavila se dominacija Zagrebaša. Na odmor se otišlo pri rezultatu 19:11.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve promjene u redovima Zagrebaša koji su nastavili puniti mreže Veprova i održavati stečenu prednost, dok su momci Hrvoja Horvata posložili svoje redove i pružili nešto bolji otpor. Konačnih 39:31 postavlja, pak, Zagrebov Lovro Šprem.

U redovima CO Zagreba najbolji strijelac bio je Mario Vuglač sa šest pogodaka, dok je vratarski tandem Stevanović-Ivić sakupio devet obrana. Kod Dubrave najefikasniji je bio Ivan Dumenčić sa sedam zgoditaka, dok su na vratnicama Tin Badžek i Domagoj Grahovac zajedno skupili pet obrana. (Foto: Dusko Marusic/PIXSELL, HRT)