marin-cilic

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Rotterdamu izbacivši drugog nositelja Britanca Andyja Murrayja sa 6:3, 6:4

Bio je to meč sa malo prilika za break, a Čilić je u svakom setu ipak uspio po jednom oduzeti servis protivniku i doći do važne pobjede. Bio je ovo njihov 11. međusobni dvoboj i tek druga pobjeda Čilića. Svladao ga je i 2009. na US Openu nakon čega je Murray nanizao sedam pobjeda.

Čilić je prošli tjedan osvojio turnir u Zagrebu, a s pobjedama je nastavio i u Rotterdamu, pa sada ima niz od osam trijumfa bez izgubljenoga seta, s tim da je u Rotterdamu pobijedio dvojicu TOP-10 igrača, Francuza Tsongu i sada Murrayja.

Za plasman u finale 1.369.305 eura vrijednog turnira Čilić će se boriti protiv Igora Sijslinga. Nizozemca, koji je dobio pozivnicu organizatora, bio je bolji od Nijemca Philippa Kohlschreibera pobijedivši ga sa 6:2, 2:6, 6:1.