Marin Čilić bit će 27. nositelj na Wimbledonu, a Ivo Karlović 30. Njih dvojica bit će jedini hrvatski nositelji na cijelom turniru i u pojedinačnoj konkurenciji i u konkurenciji parova
Iza Đokovića, pobjednika iz 2011., našli su se trenutačno svjetski broj jedan Rafael Nadal, koji je nedavno osvojio svoj deveti naslov u Roland Garrosu. Andy Murray, branitelj naslova, treći je nositelj, a slijede Švicarci Roger Federer i Stan Wawrinka, pobjednik ovogodišnjeg Australian Opena.
Serena Williams prva je nositeljica ženskog turnira, a slijede je Kineskinja Na Li i Rumunjka Simona Halep.
Kriteriji određenja nositelja razlikuju se kod tenisača i tenisačica.
Od 2001. godine nositelji se u muškoj konkurenciji određuju tako da se uzmu obzir pozicije na ATP listi koje se dodaju svim osvojenim bodovima na svim turnirima s travnatom podlogom u posljednjih 12 mjeseci te 75 posto bodova stečenih na najboljim travnatim turnirima u razdoblju od 12 mjeseci prije toga.
Kod tenisačica u obzir se uzimaju samo pozicije na WTA listi.
Ždrijeb Wimbledona bit će u petak.
Foto: AFP, Hrsport.net