U 4. kolu I skupine Last 32 faze Eurokupa Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović u produžetku svladala Virtus Romu s 91:90 i tako upisala treću pobjedu u grupi

cedevita-virtus

Bila je to vrlo neizvjesna utakmica. Zagrepčani su igrali bez Roka Ukića, Ivana Ramljaka i Marija Delaša, a naposljetku su imali i malo sreće jer je Brandon Triche sa zvukom sirene na kraju susreta promašio tricu iz lijevog kuta.

U četvrtu četvrtinu ušlo se s rezultatom 58:58, a onda su Triche i Rok Stipčević na zonu Cedevite zabili po dvije trice i poslije dvije i pol minute igre goste odveli u vodstvo 70:62. Međutim, Zagrepčani su se uspjeli vratiti i serijom 12-0, u kojoj je Marko Tomas zabio dvije trice (do te dvije trice Cedevita nije pogodila nijednu tricu), na 3:20 min. do kraja treće četvrtine došli su do vodstva 78:74.

Nažalost, uskoro se domaćina ozlijedio Fran Pilepić, koji je napustio igru, a kad je na 5.3 sekunde do isteka četvrte četvrtine Stipčević pogodio tricu za 82:80 vodstvo Rome, Cedevita je bila u vrlo teškoj situaciji. No, Jasmin Repeša je pozvao timeout. Tomislav Zubčić nakon toga je sjajno asistirao Luki Babiću, a ovaj je na 2.4 sekunde zakucao za izjednačenje, poslije kojeg je Bobby Jones promašio sa zvukom sirene.

U produžetku su gosti upali probleme zbog toga što su im centri izašli iz igre zbog pet osobnih pogrešaka. Poslije dva slobodna bacanja Mire Bilana za 91:88 na 1:22 min. do kraja susreta Cedevita više nije ispustila vodstvo, no do završetka je još bilo vrlo napeto.

Nakon što je Stipčević pogodio dva slobodna bacanja za -1 Rome, Bilan je na 31.8 sekundi do završetka promašio oba slobodnjaka. Lopta se, međutim, od njihovog igrača odbila u aut i Cedevita je dobila opet loptu, a na 20 sekundi do završetka Stipčević je Gordiću izbio loptu i svojoj momčadi omogućio zadnji napad, koji Roma nije iskoristila.

“Zaista sam sretan i zadovoljan što smo dobili. Vidjeli ste kako je ovo izgledalo. Mogu čestitati dečkima. Znam da utakmica nije bila previše gledljiva, ali je bila jako interesantna. To je publika i prepoznala i mislim da je ovo bila možda i najbolja podrška što se tiče naših europskih utakmica ove sezone. Publika je stala uz dečke i bodrila ih. Mi smo u odnosu na utakmicu u Rimu izvukli pouke i pripremili smo se dobro. Oni bez konkurencije uzimaju najviše šuteva za tri poena u Eurokupu i u Rimu su nam skinuli puno skokova u napadu, a vidjeli ste koja je razlika u skoku bila večeras. U valorizaciji smo imali 20 poena više od njih, imali smo duplo više skokova od njih i zabili smo samo dvije trice i kad pobijediš takvu utakmicu može se reći da si zaslužio pobjedu”, rekao je trener Cedevite Jasmin Repeša.

Prvi strijelac Zagerpčana sa 18 poena i 10 skokova bio je Miro Bilan: “Bila je to izuzetno teška utakmica. Doduše, jako uzbudljiva za gledatelje. Mislim da smo zasluženo pobijedili, iako samo jedan razlike. Po broju skokova može se vidjeti da smo pokazali stvarno veliku želju.”

Uz Bilana su kod Cedevite dvocifreni još bili Stanko Barać (14 poena i 10 skokova), Pilepić (13 poena), Gordić (12 poena i 5 asistencija) i Zubčić (10 poena i 8 skokova).

S druge strane, najbolji je s 27 poena bio Hrvat Rok Stipčević (šut za tricu 6/8): “Ovo mi je bila jedna od najboljih utakmica sezone, no žao mi je zbog poraza. Sljedeća utakmica nam je u Rusiji. Ovu zaboravljamo i mislim da još uvijek imamo šanse za prolazak.”

Cedevita je ukupno upisala 53 skoka, od čega 22 u napadu. Virtus Roma je imala 20 skokova u obrani i pet u napadu, a što se tiče trica tu je bila velika razlika u korist gostiju (Cedevita 2/17, Roma 16/36).