Cedevita pobijedila Albu u Berlinu

cedevita-alba11

U susretu posljednjeg, 10. kola B skupine Eurolige košarkaši Cedevite su na gostovanju u Berlinu pobijedili Albu 67:70 (17:13, 15:10, 19:20, 16:27) zaključivši natjecanje na petom mjestu u skupini s tri pobjede i sedam poraza

Bila je to utakmica koja Zagrepčanima nije ništa niti donosila niti odnosila, jer i uoči nje Cedevita je bila sigurna za peto mjesto u skupini i nastavak europskog puta u Eurokupu, gdje će joj suparnici sljedće godine biti talijanski Virtus iz Rima, ruski Crveni oktobar iz Volgograda i španjolska Zaragoza.

ALBA je slobodnim bacanjima Renfroea povela 51:38 u 28. minuti utakmice i činilo se da će Repešini momci upistai novi poraz. No odmah u završnici treće četvrtine Luka Babić je tricom smanjio na 51:43, a u prvoj minuti zadnje dionice Ivan Ramljak još jednim dalekometnim projektilom na 51:46.

Miro Bilan, Mario Delaš i Babić su potom uspjeli u sljedeće četiri minute posve preokrenuti rezultat i u 34. minuti gosti su tricom Babića poveli s 53:56. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu sve dok 27 sekundi prije kraja Zubčić nije s linije slobodnih bacanja pogodio za 64:68 i do kraja domaćin to nije uspio stići.

Cedevitu su do pobjede predvodili Miro Bilan s 12 koševa i šest skokova, Luka Babić sa 10 koševa i pet skokova, te Nemanja Gordić i Tomislav Zubčić s po osam koševa. Kod Albe najefikasniji su bili Jamal McLean sa 16, te Alex Renfroe s 13 koševa. Leon Radošević je ostvario sedam poena, pet skokova i dvije asistencije. Foto: Cedevita, HRT