Nogometaši Varaždina ostvarili su drugu ovosezonsku pobjedu po ulasku u Prvu HNL svladavši u subotnjoj utakmici 11. kola pred svojim navijačima Istru 1961 sa 1:0

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je 35-godišnji kapetan Varaždinaca Leon Benko, koji je u 86. minuti na ubačaj Bjelorusa Vitalija Lisakoviča glavom pogodio nebranjenu mrežu, jer je vratar gostiju Josip Čondrić krivo procijenio let lopte i promašio je u pokušaju boksanja.

Golom Benka Varaždin je došao do pobjede u prvoj utakmici otkako je za prvog trenera postavljen Luka Bonačić. Utakmicu u Varaždinu sudio je Dario Bel iz Osijeka.

Varaždinci su se privremeno popeli na osmo mjesto ljestvice s deset bodova, koliko imaju i sedmoplasirana Istra 1961 te devetoplasirani Slaven Belupo, dok je na začelju Inter sa sedam bodova.

Vodeći Dinamo ima 25 bodova, dva više od drugoplasiranog Hajduka.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Slaven Belupo je od 17.30 sati domaćin Rijeci.

Prva HNL – 12. kolo:

Petak, 18.10.:
Gorica – Dinamo 2:4

Subota, 19.10.:
Varaždin – Istra 1961 1:0
Slaven B. – Rijeka (17.30)

Nedjelja, 20.10.:
Inter – Osijek (15.00)
Lokomotiva – Hajduk (17.30)

Ljestvica:

1. Dinamo         11    8    1    2    21:6     25    
2. Hajduk         11    7    2    2    20:6     23    
—————————————————      
3. Osijek        11    5    4    2    17:10    19    
4. Rijeka        10    5    4    1    15:8     19    
—————————————————      
5. Lokomotiva     11    4    3    4    16:17    15    
6. Gorica         12    4    3    5    16:18    15    
7. Istra 1961     12    2    4    6    12:19    10    
 8. Varaždin       12    2    4    6    11:21    10   
—————————————————
 9. Slaven Belupo  11    3    1    7    11:26    10    
—————————————————      
10. Inter         11    1    4    6    13:21     7

  1. kolo:
    Osijek – Slaven Belupo 2:0
    Dinamo – Lokomotiva 3:0
    Rijeka – Varaždin 2:1
    Gorica – Inter Zaprešić 1:1
    Hajduk – Istra 1961 2:0
  2. kolo:
    Inter Zaprešić – Istra 1961 0:2
    Varaždin – Hajduk 0:3
    Lokomotiva – Rijeka 0:1
    Slaven Belupo – Dinamo 0:3
    Gorica – Osijek 3:1
  3. kolo:
    Dinamo – Gorica 3:1
    Istra 1961 – Varaždin 3:1
    Rijeka – Slaven Belupo 3:1
    Hajduk – Lokomotiva 3:0
    Osijek – Inter Zaprešić 3:1
  4. kolo:
    Inter Zaprešić – Varaždin 2:2
    Lokomotiva – Istra 1961 4:1
    Slaven Belupo – Hajduk 2:1
    Gorica – Rijeka 2:0
    Osijek – Dinamo 0:0
  5. kolo:
    Inter Zaprešić – Dinamo 1:2
    Rijeka – Osijek 1:1
    Hajduk – Gorica 3:0
    Istra 1961 – Slaven Belupo 2:3
    Varaždin – Lokomotiva 1:1
  6. kolo:
    Inter Zaprešić – Lokomotiva 1:2
    Slaven Belupo – Varaždin 1:1
    Gorica – Istra 1961 1:1
    Osijek – Hajduk 1:0
    Dinamo – Rijeka (srijeda, 18. prosinca u 17:00)
  7. kolo:
    Rijeka – Inter Zaprešić 1:1
    Hajduk – Dinamo 1:0
    Istra 1961 – Osijek 0:0
    Varaždin – Gorica 1:3
    Lokomotiva – Slaven Belupo 6:1
  8. kolo:
    Dinamo – Istra 1961 1:0
    Inter Zaprešić – Slaven Belupo 3:1
    Gorica – Lokomotiva 0:0
    Osijek – Varaždin 2:2
    Rijeka – Hajduk 1:1
  9. kolo:
    Lokomotiva – Osijek 2:1
    Slaven Belupo – Gorica 2:0
    Varaždin – Dinamo 1:0
    Hajduk – Inter Zaprešić 3:1
    Istra 1961 – Rijeka 0:3
  10. kolo:
    Inter Zaprešić – Gorica 0:2
    Slaven Belupo – Osijek 0:4
    Lokomotiva – Dinamo 0:4
    Varaždin – Rijeka 0:2
    Istra 1961 – Hajduk 1:1
  11. kolo:
    Istra 1961 – Inter Zaprešić 2:2
    Hajduk – Varaždin 2:0
    Rijeka – Lokomotiva 1:1
    Dinamo – Slaven Belupo 1:0
    Osijek – Gorica 2:1
  12. kolo:
    Inter Zaprešić – Osijek (nedjelja, 20. listopada u 15:00)
    Gorica – Dinamo 2:4
    Slaven Belupo – Rijeka 1:2
    Lokomotiva – Hajduk (nedjelja, 20. listopada u 17:30)
    Varaždin – Istra 1961 1:0
  13. kolo:
    Varaždin – Inter Zaprešić (petak, 25. listopada u 18:00)
    Istra 1961 – Lokomotiva (nedjelja, 27. listopada u 15:00)
    Hajduk – Slaven Belupo (subota, 26. listopada u 15:00)
    Rijeka – Gorica (subota, 26. listopada u 17:30)
    Dinamo – Osijek (nedjelja, 27. listopada u 17:30)
  14. kolo:
    Dinamo – Inter Zaprešić (subota, 2. studenog u 15:00)
    Osijek – Rijeka (nedjelja, 3. studenog u 17:30)
    Gorica – Hajduk (subota, 2. studenog u 17:30)
    Slaven Belupo – Istra 1961 (nedjelja, 3. studenog u 15:00)
    Lokomotiva – Varaždin (ponedjeljak, 4. studenog u 18:00)
  15. kolo:
    Lokomotiva – Inter Zaprešić (subota, 9. studenog u 15:00)
    Varaždin – Slaven Belupo (subota, 9. studenog u 17:30)
    Istra 1961 – Gorica (petak, 8. studenog u 18:00)
    Hajduk – Osijek (nedjelja, 10. studenog u 15:00)
    Rijeka – Dinamo (nedjelja, 10. studenog u 17:30)
  16. kolo:
    Inter Zaprešić – Rijeka (nedjelja, 24. studenog u 17:30)
    Dinamo – Hajduk (petak, 22. studenog u 18:00)
    Osijek – Istra 1961 (nedjelja, 24. studenog u 15:00)
    Gorica – Varaždin (subota, 23. studenog u 15:00)
    Slaven Belupo – Lokomotiva (subota, 23. studenog u 17:30)
  17. kolo (29. studenog – 1. prosinca):
    Slaven Belupo – Inter Zaprešić
    Lokomotiva – Gorica
    Varaždin – Osijek
    Istra 1961 – Dinamo
    Hajduk – Rijeka
  18. kolo (6. – 8. prosinca):
    Inter Zaprešić – Hajduk
    Rijeka – Istra 1961
    Dinamo – Varaždin
    Osijek – Lokomotiva
    Gorica – Slaven Belupo
  19. kolo (13. – 15. prosinca):
    Gorica – Inter Zaprešić
    Osijek – Slaven Belupo
    Dinamo – Lokomotiva
    Rijeka – Varaždin
    Hajduk – Istra 1961
  20. kolo (31.siječnja – 2. veljače):
    Inter – Istra 1961
    Varaždin – Hajduk
    Lokomotiva – Rijeka
    Slaven Belupo – Dinamo
    Gorica – Osijek
  21. kolo (7. – 9. veljače):
    Osijek – Inter Zaprešić
    Dinamo – Gorica
    Rijeka – Slaven Belupo
    Hajduk – Lokomotiva
    Istra 1961 – Varaždin
  22. kolo (14. – 16. veljače):
    Inter Zaprešić – Varaždin
    Lokomotiva – Istra 1961
    Slaven Belupo – Hajduk
    Gorica – Rijeka
    Osijek – Dinamo
  23. kolo (21. – 23. veljače):
    Dinamo – Inter Zaprešić
    Rijeka – Osijek
    Hajduk – Gorica
    Istra 1961 – Slaven Belupo
    Varaždin – Lokomotiva
  24. kolo (28. veljače – 1. ožujka):
    Inter Zaprešić – Lokomotiva
    Slaven Belupo – Varaždin
    Gorica – Istra 1961
    Osijek – Hajduk
    Dinamo – Rijeka
  25. kolo (3. – 5. ožujka):
    Rijeka – Inter Zaprešić
    Hajduk – Dinamo
    Istra 1961 – Osijek
    Varaždin – Gorica
    Lokomotiva – Slaven Belupo
  26. kolo (7. – 9. ožujka):
    Inter Zaprešić – Slaven Belupo
    Gorica – Lokomotiva
    Osijek – Varaždin
    Dinamo – Istra 1961
    Rijeka – Hajduk
  27. kolo (13. – 15. ožujka):
    Hajduk – Inter Zaprešić
    Istra 1961 – Rijeka
    Varaždin – Dinamo
    Lokomotiva – Osijek
    Slaven Belupo – Gorica
  28. kolo (20. – 22. ožujka):
    Inter Zaprešić – Gorica
    Slaven Belupo – Osijek
    Dinamo – Lokomotiva
    Varaždin – Rijeka
    Istra 1961 – Hajduk
  29. kolo (3. – 5. travnja):
    Istra 1961 – Inter Zaprešić
    Hajduk – Varaždin
    Rijeka – Lokomotiva
    Dinamo – Slaven Belupo
    Osijek – Gorica
  30. kolo (9. – 11. travnja):
    Inter Zaprešić – Osijek
    Gorica – Dinamo
    Slaven Belupo – Rijeka
    Lokomotiva – Hajduk
    Varaždin – Istra 1961
  31. kolo (17. – 19. travnja):
    Varaždin – Inter Zaprešić
    Istra 1961 – Lokomotiva
    Hajduk – Slaven Belupo
    Rijeka – Gorica
    Dinamo – Osijek
  32. kolo (21. – 23. travnja):
    Inter Zaprešić – Dinamo
    Osijek – Rijeka
    Gorica – Hajduk
    Slaven Belupo – Istra 1961
    Lokomotiva – Varaždin
  33. kolo (25. – 27. travnja):
    Lokomotiva – Inter Zaprešić
    Varaždin – Slaven Belupo
    Istra 1961 – Gorica
    Hajduk – Osijek
    Rijeka – Dinamo
  34. kolo (1. – 3. svibnja):
    Inter Zaprešić – Rijeka
    Dinamo – Hajduk
    Osijek – Istra 1961
    Gorica – Varaždin
    Slaven Belupo
  35. kolo (8. – 10. svibnja):
    Slaven Belupo – Inter Zaprešić
    Lokomotiva – Gorica
    Varaždin – Osijek
    Istra 1961 – Dinamo
    Hajduk – Rijeka
  36. kolo (15. – 17. svibnja):
    Inter Zaprešić – Hajduk
    Rijeka – Istra 1961
    Dinamo – Varaždin
    Osijek – Lokomotiva
    Gorica – Slaven Belupo