Dinamo je uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka u Budimpešti sa 4:0 svladao Ferencvaroš i s ukupnih 5:1 izborio play-off u kojem će igrati protiv prvaka Norveške Rosenborga. Ono što je za Modre najvažnije – ovim trijumfom osigurali su europsku jesen jer će, ako pokleknu u play-offu, sezonu nastaviti u jednoj od skupina Europske lige

Nakon što je na Maksimiru odigrala 1:1, momčad Nenada Bjelice na Groupama Areni morala je postići pogodak kako bi prošla dalje i to im je uspjelo već u 16. minuti. Sjajno je Dani Olmo vidio utrčavanje kapetana Arijana Ademija u kazneni prostor Mađara, uposlio ga, a Ademi u maniri golgetera zabio za 1:0. Dinamo je potvrdio kvalitetu odmah na početku nastavka, Oršić je lijepo prošao i na kraju  asistirao Petkoviću koji je loptu poslao u mrežu. Modri tu nisu stali, osam minuta poslije ponovno su kombinirali Olmo i Ademi, ovoga puta Španjolac se upisao u strijelce.

Od 68. domaćini su igrali s igračem manje, isključen je Čivić zbog dva žutog kartona. Potpuni potop Ferencvarosa dogodio se u 79. Lovro Majer je pucao, loše je reagirao vratar Mađara, a odbijanac pospremio Amer Gojak.

Modri će u playoffu igrati protiv norveškog Rosenborga koji je kod kuće svladao Maribor s 3:1 i tako potvrdio prolazak nakon što je i u Sloveniji prošlog tjedna slavio istim rezultatom.

89′ – Petković promašio kazneni udarac, snažno po sredini vrata, ali previsoko. Sudac je pokazao na bijelu točku nakon što je Lovrencsics srušio Oršića
79′ – 0:4 – U strijelce se upisuje i Gojak na asistenciju Majera
68′ – Drugi žuti, odnosno crveni karton za Čivića
65′ – Promašaj Nguena, ušao je u šesnaesterac i pucao pored lijeve stative
55′ – 0:3 – Dinamu se smiješi play-off Lige prvaka nakon što je Olmo zatresao mrežu. Asistirao mu je Ademi
47′ – 0:2 – Petković zatresao mrežu na asistenciju Oršića
43′ – Mađari sve češće u napadu, Dilaver je uspio presjeći loptu
41′ – Novi prodor domaćina, Stojanović izbacuje loptu u korner
36′ – Nguenu je bio u dobroj prilici, no Ademi je presjekao loptu
28′ – ‘Požutio’ je i Hajrović zbog oštrog starta na Nguena
26′ – Žuti karton i za kapetana Dinama i strijelca Ademija
24′ – Prvi žuti karton dobio je Čivić
21′ – Pokušaj Leovca koji je primio dobar pas u šesnaestercu, no lopta je otišla lijevo od gola
16′ – 0:1 – Olmo je asistirao, a Ademi zabio gol za vodstvo Dinama
14′ – Nguen je dobio udarac loptom u glavu, na kratko je zaustavljena igra jer je u igru morao ući fizioterapeut
8′ – Drugi bijeg Nguena i drugi udarac po sredini gola koji je opet obranio Livaković
7′ – Oršić se dobro probio, no poslao je loptu u prazno
3′ – Pokušaj i na drugoj strani, domaći vratar brani udarac Hajrovića
2′ – Prva intervencija LivakovićaNguen je dobro ušao iza leđa Dinamovih braniča, no slabo je pucao