Na startu francuskog prvenstva Reims iznenadio Marseille

Akademija Art
Youtube photo

Na startu francuskog prvenstva nogometaši Angersa u subotu su na svom terenu protiv Bordeauxa slavili s 3-1. Strijelci za Angers bili su Jeff Reine-Adelaide (27), Mathias Pereira Lage (33) i Thomas Mangani (45), a jedini pogodak za Bordeaux postigao je Nicolas de Preville (4).

Branič Mateo Pavlović odigrao je za Angers cijeli susret, a bivši Hajdukov veznjak Toma Bašić igrao je za Bordeaux drugo poluvrijeme, a u 70. minuti mogao se upisati u strijelce, ali je njegov udarac obranio vratar domaćina.

Nogometaši Marseillea razočarali su na startu prvenstva, u subotu su pred svojim navijačima na Velodromeu izgubili od Reimsa s 0-2, a strijelci za goste bili su Boulaye Dia (58) i Hyun Jun Suk (90). Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car za Marseille je odigrao je cijeli susret i jednom je zaprijetio protivnicima, no njegov pokušaj glavom u 89. minuti otišao je iznad grede.

U nedjelju su na programu utakmice Lille – Nantes, Strasbourg – Metz i Paris SG – Nimes.