U utakmici drugog kola Prve HNL Hajduk je kao gost slavio u Varaždinu s 3:0 (0:0)

Samo šest minuta poslije Brazilac Jairo je pao u kontaktu s domaćim kapetanom Dariom Jertecom u kaznenom prostoru domaćina, a sudac Jović pokazao je na bijelu točku. Mijo Caktaš, koji je prije dvoboja primio nagradu za najboljeg strijelca Prvog HNL-a u prošloj sezoni, pogodio je desni donji kut, iako je vratar Nevistić krenuo u dobru stranu.

Novi trener Damir Burić je u 56. minuti dao priliku Hajdukovom pojačanju iz Nigerije, a Samuel Eduok odužio se pogotkom u 86. minuti, nakon što je odigrao prvih pola sata u dresu splitske momčadi.

Varaždinci su za pokazano zaslužili postići barem jedan pogodak, ali Posavec je bio vrlo siguran.

Utakmicu odigranu na stadionu Anđelko Herjavec sudio je Fran Jović iz Zagreba.

Na ljestvici vodi Dinamo s maksimalnih šest bodova koliko ih imaju i drugoplasirani Hajduk te Rijeka na trećem mjestu, ali uz lošiju gol-razliku. Četvrta je Gorica sa četiri boda, a po tri imaju peti Osijek i šesta Istra 1961. Sedmi je Inter s jednim bodom, a bez bodova su u prva dva kola ostali Varaždin, Lokomotiva i Slaven Belupo.

Treće kolo će u petak, 2. kolovoza, otvoriti Dinamo i Gorica na Maksimiru (20 sati). Dan poslije sastaju se Istra 1961 – Varaždin (19 sati) i Rijeka – Slaven Belupo (21 sat), a u nedjelju će kolo zaključiti Hajduk – Lokomotiva (18 sati) i Osijek – Inter (20 sati).